Co umí konopí?


Co umí konopí?
Co umí konopí?

V České republice sice stále platí zákaz soukromého pěstování této rostlinky, přesto se těší velké oblibě, neboť má množství léčivých účinků. Je vědecky dokázáno, že v mnoha případech zabírá lépe než běžně používané léky. Konopí seté neboli Canabis sativa (jindy také marihuana) je poklad.

Spousta výrobků obsahujících konopí je snadno k dostání v lékárnách. Jejich cena je však poměrně vysoká. Není na ně však potřeba lékařský předpis.

Na které nemoci pomáhá?

Epilepsie – na rozdíl od klasických léků, nemá žádné vedlejší účinky, které jsou často nebezpečné a mohou ohrozit i zdraví, snižuje však počet a sílu záchvatů, které tuto nemoc provází. Léčba je úspěšná až u 60 % pacientů.

Roztroušená skleróza – pacienti, kteří touto chorobou trpí, si nemohou vynachválit konopné masti na nebolestivé křeče ve svalech, čokoláda s konopím zase pomáhá na bolestivé křeče, stejně jako když se marihuana inhaluje. Díky konopí se navíc zmírňuje nespavost.


Zelený zákal – zkoumáním účinků konopí na oči se odborníci zabývají již řadu let. Výzkum zjistil, že konopí má schopnost snížit nitrooční tlak až o 30 %, v některých případech až o 50 %. Již po dvou týdnech se dostaví velké zlepšení. Na zlepšení zraku mají zásluhu nejen cannabinoidy, ale i další složky obsažené v této zázračné rostlince.

Parkinsonova choroba – pacienti se shodují na tom, že je pro ně konopí velkým pomocníkem proti bolestem, zpomaluje celkový průběh nemoci a značně zlepšuje psychiku. Na rozdíl od ostatních je však potřeba, aby konopí žvýkali, nikoliv kouřili nebo inhalovali.

Nechutenství – na to, abychom povzbudili chuť k jídlu, a zbavili se pocitu nechutenství, stačí 5 – 10 mg psychoaktivní látky THC ve formě tablet. V případě potřeby je možné dávku zvýšit, což zvýší chuť k jídlu i rekreačním kuřákům marihuany. Bohužel se občas stává, že vyšší dávky mohou mít opačný efekt a naopak pocity nechutenství zvyšují.

Revmatoidní artritida – účinkuje zejména na snižování a potlačení bolesti, pomáhá však i na zánětlivé procesy v těle a jejich zmírnění. Na to se hodí hlavně konopné masti.

Dokonce i v lékárnách v Praze si můžete koupit takovéto přípravky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..