Co vyrobit na vánoce?

Co vyrobit na vánoce?

Co vyrobit na vánoce?

K vánocům zcela neodmyslitelně patří vánoční dárky. V obchodech je k dostání bezpočet různých dárkových předmětů, oblečení, knih, vybavení na sport, elektroniky a dalších zajímavých věcí, kterými nás obchodníci doslova zahlcují.

Co byste však řekli tomu, potěšit své blízké něčím novým, neokoukaným, zvláštním a hlavně vlastnoručně vyrobeným? Říká se, že doma vyrobený dárek je vzácnější, než ten kupovaný, protože je vyráběn s láskou. My jsme se po takových jednoduchých, a přesto zajímavých dárcích pídili a pár kousků jsme pro Vás našli.

Vánoční sněhuláčci

Máte doma staré žárovky, které už nepotřebujete? Pak je nevyhazujte, dají se z nich vyrobit stylové vánoční ozdoby. Jak na to? Připravte si žárovky, barevný provázek, akrylové barvičky, třpytky, bílý sprej, lepidlo a pár větviček.

Žárovky nastříkáte bílým sprejem. Posypte je třpytkami a nechte chvilku oschnout. Pak vezměte lepidlo a přilepte s ním větvičky na místo ručiček, pak akrylovými barvičkami namalujte oči, mrkvový nos a knoflíky. Nakonec stačí kolem závitu uvázat kousek provázku a sněhuláci jsou na světě. Je to sice levný dárek, ale třeba někoho potěší.


Vánoční vonná svíčka

Suroviny:  Aromatický olej (vůně dle libosti), plastové kelímky na tavení vosku, dřevěná míchačka, skleničky na svíčky, bezbarvý vosk, barevné voskovky a knoty.

Připravte si skleničky na svíčky, v mikrovlnné troubě rozehřejte trochu bezbarvého vosku, nalijte do každé skleničky trochu a přilepte na něj knot, prozatím dejte stranou. Do plastových kelímků dejte vosk, přidejte barevnou voskovku a nechte roztavit v mikrovlnce. Dobu tavení poznáte, až bude voskovka s voskem tekutá (záleží na mikrovlnné troubě). Vyndejte vosk z trouby, přidejte jednu nebo dvě kapky aromatického oleje, dřevěnou míchačkou zamíchejte a nalijte do skleniček s knoty. Nechte půl hodinky zatuhnout v nakloněné skleničce, vytvoříte si tak ozdobný efekt. Stejný postup přípravy i tuhnutí, tentokrát s jinou barvou voskovky ještě znovu zopakujete a dárek je hotov.

Domácí palčáky

Co je potřeba:  Starší svetr, jehla, nit, nůžky a krejčovská křída.

Načrtněte si velikost palčáků na svetr křídou, nejlépe na spodní část, vystřihněte, okraje sešijte pevně k sobě, obraťte lícem nahoru a je to. Podobným způsobem můžete vyrobit i Mikulášskou punčochu.

 
21Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..