Co vyžadují papoušci od svých chovatelů?

Co vyžadují papoušci od svých chovatelů?
Co vyžadují papoušci od svých chovatelů?

Kdo by to byl řekl, že jeden z nejstarších koníčků vůbec chytí druhou mízu a stane se opět tak populární jako v minulosti. Řeč je o chovu ptactva. Stále přibývá množství chovatelů, kteří se rozhodli ve svém volném čase pečovat o okřídlené společníky, kteří jim jsou opravdu skvělou společností, pokud se jedná konkrétně o papoušky, jež naučí mluvit. Obecně papouškové jsou velmi žádaní, i když si na ně netroufají všichni chovatelé ptactva. Ze začátku doporučujeme začít chovat spíše andulky nebo kanárky, až později to zkuste s papoušky.

Papoušci jsou navíc poměrně velkou počáteční investicí. Přece jen nestojí pár stovek nebo desítek korun jako andulky či kanárci, ale stojí mnohdy i několik tisíc korun, někdy i několik desítek tisíc korun. U papoušků ani nepochodíte s běžnou malou ptačí klecí, potřebují velkou venkovní voliéru, kde budou moct roztáhnou svá křídla a trošku se proletět.

K nejčastěji chovaným druhům papoušků se řadí rozhodně Žako nebo také Amazoňan, známý papoušek Ara se také často chová, ovšem ten je ve vyšší cenové relaci, a tak si ho kupují opravdu jen vášniví chovatelé ptactva.

U chovu papoušků se raději poraďte s odborníky

V případě, že chcete investovat do svého prvního papouška, doporučujeme vám, abyste se poradili s odborníky o tom, co papoušci potřebují. Přece jen papoušci toho potřebují z počátku hodně, venkovní voliéru je třeba papouškům dobře připravit a nachystat, aby se v ní cítili jako doma.

Stejně tak vám mohou odborníci poradit, jak velkou klec volit. Jak jsme zmínili, papoušek by si v ní měl moct roztáhnout křídla, ale je to opět jen nepsané pravidlo a odborníci na to mohou mít trochu odlišný názor.

Náš tip

Z našich zkušeností se papouškům nejvíce daří ve voliérách, které jsou postaveny ze stavebnice Aluhobby. Stavebnice Aluhobby je díky hliníkovým profilům, pletivům a sítům velmi kvalitní, pyšní se dlouhou životností a snadno z ní postavíte voliéru pro papoušky díky podrobnému a přehlednému návodu.

https://pixabay.com/cs/photos/pták-papoušek-př%C3%ADroda-zv%C3%ADře-fauna-3162504/

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.