Co dělat, aby barva vlasů vydržela déle?


Co dělat, aby barva vlasů vydržela déle?
Co dělat, aby barva vlasů vydržela déle?

Barvení vlasů se stalo nedílnou součástí našeho života. Někdo se barví, protože jeho vlasy šedivějí dříve, jiní to dělají jen tak a ti ostatní proto, aby změnili svůj vzhled k lepšímu. Barvení však přináší i starosti, neboť barva se rychle ztrácí a kvalita vlasů se většinou zhoršuje. Co je příčinou blednutí vlasů?

Koupel a mytí vlasů

Každý si myslí, že za ztrátou barvy je šampon, což je omyl. Skutečným viníkem je totiž voda. Ztrátu barvy může způsobovat také dešťová voda, ale pozor si musíme dávat i v moři či v bazénu. V neposlední řadě vás o barvu připravuje i obyčejné pocení. Snažte se vlasy nemáčet ve vodě příliš dlouho.

UV záření

Ultrafialové záření neprospívá nejen barvě chemické, ale ani té přírodní. Sluneční paprsky působí na barvivo uvnitř vlasů a rozkládají ho, a to i tehdy, když je pod mrakem. Proto se v letních měsících doporučuje používání vlasové kosmetiky, která má UV filtr. Dobré je také nošení pokrývky hlavy.


Poškozené vlasy

Jestliže jsou vlasy suché a pórovité, budou barvu ztrácet mnohem rychleji. Používejte vhodné pečující přípravky, jež obsahují silikony, které dokážou vyplnit mezery ve vlasech a tím zabránit jejich dalšímu poškozování.

Životní prostředí

Vše kolem nás má určitý vliv na kvalitu vlasů, ať už jde o prach, smog nebo volné radikály. Všechny nečistoty se zachycují na povrchu vlasů, ty začnou ztrácet lesk, budou se více mastit a nebudou vypadat příliš zdravě. To jediné co pro ně můžete udělat je šetrné, ale pečlivé umytí.

Zbytky barvy

Pozůstatky barvy či spíše oxidantů, mohou ve vlasech zůstat, i když barvu opláchnete. Jestliže tomu tak bude, mohou pokračovat v oxidaci a tím dojde ke ztrátě sytosti barvy. Snažte se vždy všechnu barvu důkladně opláchnout.

Přípravky pro styling

Je fakt, že tyto přípravky vlasy nepoškodí ani nezapříčiní vyblednutí barvy, ale to jen v případě, že je použijete správně. Zde platí důležité pravidlo – méně je někdy více. Budete-li tužidel, laků či gelů na vlasy používat v přehnaném množství, vlasy budou příliš zatížené.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..