Co dělat, pokud Vaše zavazadlo poletí jinam než Vy


Co dělat, pokud Vaše zavazadlo poletí jinam než Vy

Když jde o palubní zavazadla, je veškerá starost jenom na vás. Před odjezdem je naložíte do auta, poté zaparkujete u letiště, a i se samotným zavazadlem jdete do letadla. Potom tu jsou ještě ta odbavovaná, která končí v útrobách letiště i letadel. Co když právě toto poletí jinam, než vy?

V cílové destinaci hledejte reklamační přepážku

Jakmile stojíte u pásu se zavazadly, kde ale to své nevidíte, a to i když byl jejich výdej ukončený, je třeba hledat reklamační přepážku. Na tu je třeba dojít nejenom, když došlo k poškození, ale i ke ztrátě. Zde už se vás ujme konkrétní pracovník, který s vámi vyplní všechny potřebné informace. Zde však pozor na riziko jazykové bariéry, která může být problém. Je-li zde dostupný delegát, využijte jeho služeb. Není důvod se obávat, že by se zavazadlo zcela ztratilo – každé má identifikační čárový kód, podle kterého lze dohledat, kde konkrétně je.

Co dělat, pokud Vaše zavazadlo poletí jinam než Vy


Uveďte místo vašeho pobytu

Samozřejmé je, že zavazadlo budete chtít získat co možná nejdříve. Proto uveďte místo vašeho pobytu, kam vám bude doručeno. Jak dlouho to bude trvat? To záleží na tom, kam si váš kufr zamířil, stejně jako to záleží i na tom, kolik pravidelných linek v rámci daných destinací existuje. Cílem reklamačních služeb bude pochopitelně zavazadlo co nejdříve dohledat a také ho rychle nechat poslat zpátky.

Co dělat, pokud Vaše zavazadlo poletí jinam než Vy

Na problém myslete už před odletem

Jak eliminovat velké problémy? Využijte své příruční zavazadlo k tomu, abyste do něj umístili několik nezbytností, které vám pár dní pomohou přežít. Když na to zapomenete, učiňte tak ještě u vozu zaparkovaného na letišti. Stejně tak je dobré mít na zavazadle visačku, díky které můžete být rychle kontaktováni, jakmile se cokoliv se zavazadlem stane. Jsou to sice kroky, které nemusí zaručit, že zavazadlo poletí správným směrem, ale můžete pomocí nich eliminovat možné větší komplikace.

Co dělat, pokud Vaše zavazadlo poletí jinam než Vy

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..