Depilace cukrovou pastou doma? Zkuste tento návod!

Depilace cukrovou pastou doma? Zkuste tento návod!
Depilace cukrovou pastou doma? Zkuste tento návod!

Různých metod depilace existuje celá řada. Jendou z takových, která se v poslední době celkem hojně rozmohla, je depilace cukrovou pastou. I když je hodně nabízena především v salonech, je nutné říci, že ji lze celkem hravě zvládnout i doma. Jak na to? Podívejte se společně s námi.

Cukrovou pastu lze koupit, ale i vyrobit

První krok souvisí s tím, že si opatříte všechny potřebné věci, které depilace cukrovou pastou vyžaduje. Dnes není problém koupit hotové sady na domácí použití. Ty obsahují jak potřebnou cukrovou pastu, tak i bavlnění plátky látky, které se používají. Pokud chcete být na daných produktech zcela nezávislá, je možné si pruhy látky nastříhat z nepotřebného bavlněného oblečení, a cukrovou pastu si vyrobit. Jak na to? Stačí k tomu smíchat 2 šálky cukru krystal, do kterého přidáte půl šálku destilované vody a stejné množství citronové šťávy. Vše dobře promíchejte a pasta je hotová. Pokud chcete tuto směs i něčím obohatit, je možné přidat třeba olivový olej, aloe, nebo různé zklidňující složky.

Depilace cukrovou pastou doma? Zkuste tento návod!

 

Aplikujte směs na kůži

Jakmile je cukrová pasta připravena, můžete začít s jejím nanášením na požadované místo na těle. Co je důležité, to je určitě snaha spojena s tím, že s množstvím rozhodně není nutné jakkoliv přehánět. Právě naopak. Nanesení cukrové pasty by mělo být spíše v tenké vrstvě. Také dbejte na to, abyste ani kousek nevynechala. Jakmile je pasta umístěna tam, kde má být, již můžete vzít do ruky bavlněný proužek látky. Ten jednoduše přiložte a poté přitlačte na požadované místo, kam jste předtím nanesla pastu.

Depilace cukrovou pastou doma? Zkuste tento návod!

Odstraňte chloupky

Nyní přichází ta nejdůležitější část, která je s depilací cukrovou pastou spojena. Jedná se o postup, kdy se snažíte jedním rychlým pohybem vytrhnout chloupky, které na daném místě jsou. Jednoduše si chytněte okraj bavlněného proužku a následně jedním prudkým pohybem trhněte . A to tak, jako byste chtěla prudce odlepit například dlouhou náplast. Právě rychlost a intenzita daného pohybu je v tomto kroku poměrně důležitá. Co také nesníme opomenout, to je určitě směr, kterým musí depilace cukrovou pastou probíhat. Na rozdíl od jiných depilačních metod se zde bavlněná páska strhává po směru růstu chloupků. Tedy stejně, jako je tomu třeba při holení. Důvodem je primárně to, že se snižuje podráždění, stejně jako to, že tento postup eliminuje případné budoucí zarůstání chloupků.

Depilace cukrovou pastou doma? Zkuste tento návod!

Pokračujte dále

Pokud se vám na první pokus nepovede odstranit všechny chloupky, celý postup na konkrétním místě zopakujte. Dále už pokračujte klasicky na všech místech vašeho těla, kde chcete, aby byla depilace cukrovou pastou provedena. Při daném postupu také dbejte na to, že je vždy nutné používat nový, čistý a suchý bavlněný proužek. Ty po aplikaci ale vyhazovat nemusíte. Můžete je jednoduše vyprat a dát sušit. To znamená, že se dají bez jakýchkoliv problémů používat opakovaně. Tedy v podstatě do doby, dokud látka jako taková nevykazuje známky poškození.

Ošetřete svou pokožku

Jakmile je depilace cukrovou pastou definitivně hotová, zbývá už jenom poslední fáze. Ta souvisí s finálním ošetřením vaší pokožky. Dnes už je v sortimentu kosmetiky k dispozici řada různých přípravků, které jsou alternativou pánské vody po holení. My doporučíme používat takové, které neobsahují alkohol, jelikož právě ten podstatně vysušuje. Dále doporučíme využívat takové, které mají zklidňující a chladící účinek . Dobrá je kombinace také s účinnými krémy, které dokážou zabránit případnému zarůstání chloupků. A to v době, kdy začnou opět růst. Zde záleží na různých faktorech, přičemž lze říci, že po této metodě lze mít hladkou pokožku třeba i po dobu celých několika týdnů.

Depilace cukrovou pastou doma? Zkuste tento návod!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.