Deset důvodů, proč tě nenávidím


Deset důvodů, proč tě nenávidím

Deset důvodů, proč tě nenávidím

To je název filmu, který zní v originálu Ten things I hate about you. Je to komedie, romantický film z distribuce USA, natočen v roce 1999 a jeho stopáž je 94 minut. Za režií stojí Gil junger, scénárista byl William Shakespeare a kameraman Mark Irwin. Hrají Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph gordon-Levitt, Larisa Olevnik, David Krumholth, Andrew Keegan, Susan May Pratt, Gabrielle Union, Larry Miller a další.

Sestry STrafordovy jsou dost protichůdné. Bianca ztělesňuje to, po čem muži touží – je půvabná a milá. Kdežto její starší sestra Kat je jejím pravým opakem – je to žena sdáblem v těle. Může ji někdo zkrotit? Děj je zasazen do americké střední školy a autoři jsou inspirováni velikánem anglického dramatu – samotným W. Shakespearem. Kat je sice hádavá a nechce ustoupit ani o píď ze svých nápadů, ale je velmi inteligentní. Dokáže si znepřátelit lidi kolem sebe a to včetně své rodiny. A tak její mladší sestra na svou sestřičku nastraží mladíka, který má stejné povahové vlastnosti. A je jasné, že mezi nimi dojde k jiskření, které je zpočátku na zabití, ale později se přetransformuje v náklonnost. Je jasné, že za příběhem stojí komedie v doby anglické renesance Zkrocení zlé ženy.


Mnozí ji hodnotí za jednut z top komedií, která je určena pro teenagery. Hlavní hrdinka Julia Stiles je excelentní, stejně jako Heath. Dějová linie je velmi zajímavá a divák se u komedie nenudí. Je plná vtipných průpovídek a dokáže stírat studenty i učitele. Jde o inteligentní zpracování tohoto filmového žánru, které má velmi příjemné herecké obsazení.

Pokud se rádi bavíte a díváte se na svěží teenagerské komedie, pak si buďte jisti, že právě tato stojí za váš čas a budete se na ní bavit. Velmi půvabné obsazení dokonale ztělesňuje nesmrtelný námět, který zpracovává různé lidské povahy a také to, jak na nás okolí působí a jak silně mu podléháme.

Deset důvodů, proč tě nenávidím
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..