Dětská postel z masivu – 4 důvody proč dát přednost masivnímu dřevu před dřevotřískou

Dětská postel z masivu – 4 důvody proč dát přednost masivnímu dřevu před dřevotřískou

Zařizujete pokoj pro svou ratolest a padla vám do oka dětská postel z masivu? Nejste si jisti, jaký materiál vybrat, aby odolal řádění vašich dětí a zároveň byl zdravotně nezávadný? V tomto článku se dozvíte, jaké jsou hlavní výhody masivního dřeva ve srovnání s laminem. Dočtete se, proč se masivní nábytek těší po celém světě velké oblibě, a jak se o něj správně starat, aby vydržel dlouhá léta. Pokud se chcete vyhnout nákupu nekvalitního vybavení, nechte se inspirovat následujícími řádky.

Dětská postel z masivu zajistí bezpečný spánek

Největším benefitem nábytku z masivu je jeho zdravotní nezávadnost. Oproti dřevotřísce či jiným napodobeninám dřeva není masiv napuštěn žádnými škodlivými látkami. Ty bývají nejčastěji součástí lepidel a různých pojiv používaných u levnějších materiálů. Jednou z nebezpečných látek, která se vyskytuje u vybavení, jež není ze dřeva, je formaldehyd. Jedná se o karcinogen, který se do těla dostává nejčastěji inhalací. Nábytek z masivu nic takového neobsahuje. Vyhovuje veškerým bezpečnostním normám, takže nehrozí, že by vašim dětem uškodil. A jaké jsou další vlastnosti masivního dřeva?

  • Vysoká pevnost a hustota materiálu
  • Odolnost vůči poškození
  • Výrazná textura – opracovaný povrch si zachovává dřevěnou strukturu
  • Stálá barevnost – zejména u smrkového dřeva nedochází k rychlému vyblednutí
Dětská postel z masivu - 4 důvody proč dát přednost masivnímu dřevu před dřevotřískou

Dlouhá životnost po mnoho generací

Postele z masivu využijí nejen vaše děti, ale klidně i vnoučata. Protože se jedná o velmi pevný a odolný materiál jeho životnost je několikanásobně delší než je tomu u postelí z dřevotřísky nebo překližky. Masiv se na rozdíl od dvou zmíněných materiálů vyrábí přímo z kmene stromu, není tedy slepován ani vrstven. Tento proces výroby z něj dělá investici na mnoho let. Masivní postele pro děti tak mohou přežít několik celých generací.

TIP: rozkládací stoly z masivu

Postel pro malé i velké

Kvalitní dřevěný nábytek snese díky svým vlastnostem větší zátěž. Je tedy vhodný jak pro starší potomky, tak pro malé děti, které si na něm budou hrát. Postele pro děti z masivního dřeva se vyrábějí v různých velikostech, takže se hodí do dětského i studentského pokoje.

Jednoduchá péče o povrch nábytku

Pokud se budete o postel z masivu dobře starat, prvotní investice se vám vrátí v čase. Děti dávají nábytku pořádně zabrat, proto je třeba dětský nábytek udržovat v dobré kondici. Životnost kvalitního dřeva je sice vysoká, ale i tak je nutné tento nábytek jednou za čas očistit a dbát na vhodné podmínky pro jeho umístění. Čemu se vyvarovat a jakým způsobem dřevo ošetřovat:

  • Nepokládat na povrch dřeva mokré předměty.
  • Neumisťovat nábytek do příliš vlhkých místností.
  • Používat výhradně čisticí prostředky určené na dřevo.
  • Pravidelně otírat prach a nečistoty.

Estetický vzhled a příjemná vůně dřeva

V neposlední řadě je nutné zmínit, že mnoho lidí dává přednost dětským postelím z masivu pro jejich jedinečný přírodní design a aroma. Vůně a vzhled dřeva působí útulně a dodává pokoji příjemnou atmosféru. Navíc je dřevěný nábytek nadčasový a pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. Hodí se tak do moderních i rustikálních domácností.

Protože jste dočetli až sem, znamená to, že už máte představu, v čem tkví kouzlo masivních dětských postelí. Ujistili jste se, že se jedná o bezpečný materiál neškodný pro vaše děti. Víte, jaké jsou jeho vlastnosti. Zjistili jste, že zub času se na něm jen tak nepodepíše a jak o něj správně pečovat.

A jak jste na tom vy? Dáváte přednost kvalitnímu dřevěnému nábytku, nebo raději řešíte vybavení dětského pokoje jiným způsobem? Tak či onak, budeme rádi, když se s námi o svůj názor podělíte v komentářích a nezapomeňte zmínit, jaké jsou vaše osobní zkušenosti!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..