Dobré rady se vždy hodí – a to obzvláště ty do kuchyně!


Dobré rady se vždy hodí – a to obzvláště ty do kuchyně!
Dobré rady se vždy hodí – a to obzvláště ty do kuchyně!

Kouzelná síla citronu

Potřebujete do receptu pár kapek citronu? Teď už jej nemusíte rozkrajovat a samozřejmě zbytek rychle spotřebovat, abyste jej nemuseli vyhodit! Ptáte se, jak to udělat? Naprosto jednoduše. Položte si na kuchyňskou linku utěrku a citron po ní párkrát poválejte – tak se v něm šťáva uvolní. Pak už stačí jen propíchnout citron párátkem a vymačkat takové množství šťávy, kterou potřebujete. No a zbytek máte pořád uchovaný v citronu.

Jak uchovat pečivo čerstvé?

Je to smůla, že pečivo vydrží vždy jen jeden den příjemně čerstvé a další den ráno už jsou rohlíky gumové a chleba ztratil svou měkkost. Víte, že je možno udržet pečivo čerstvé a měkké i na druhý den? Stačí jej jednoduše uložit do sáčku společně s rozkrojeným jablkem. Tak proč to zrovna nezkusit?


Struhadlo a prsty – teď už se nemusíte bát jejich poranění!

Ať už strouháte cokoli, vždy je zde nebezpečí, že si „ustrouhnete“ i kousek kůže, nebo dokonce i prstu. Hospodyňky, ruku na srdce – které z vás se to ještě nestalo? Nejzrádnější je samozřejmě tvrdý sýr. Ten se díky své konzistenci často na struhadlo lepí, takže je třeba na něj dostatečně přitlačit. A to je právě ten moment, kdy přichází k újmě i naše prsty. A přitom stačí tak málo. Zkuste si příště pokapat struhadlo pár kapkami oleje. Nejenomže se vám bude vše krájet snadněji, čímž eliminujete nebezpečí poranění prstů, ale i následné umývání bude hračka!

Nevyhazujte kokosové skořápky!

Čas od času se v našich domácnostech objevuje samozřejmě i kokosový ořech – a to zejména na Vánoce. Vzpomeňte si ty letošní svátky, že prázdné kokosové skořápky se dají skvěle využít. V létě do nich můžete například servírovat domácí zmrzlinu či je využít jako misku na oříšky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..