Domácí mazlíčci potřebují nejenom dobrého veterináře, ale i vaši lásku a čas!


Domácí mazlíčci potřebují nejenom dobrého veterináře, ale i vaši lásku a čas!

Uvažujete o tom, že si pořídíte nějakého domácího mazlíčka? Tento krok si dobře promyslete! Především si uvědomte, jestli mu budete schopni a ochotni věnovat veškerou péči, jíž vyžaduje. A to zdaleka není jen ta veterinární!

Péče o zvířátko, a je jedno, zda se jedná o psa, kočku, králíka, morče, činčilu nebo papouška, není jen tak. Zvířecí mazlíčci v závislosti na jejich druhu samozřejmě vyžadují patřičnou péči, s níž je na místě detailně se seznámit ještě před jejich pořízením. 

Pořízení mazlíčka si dobře rozmyslete

Nároky na tuto péči přitom jsou u jednotlivých mazlíčků velmi odlišné. Psům například je víceméně jedno, kde se nacházejí, pokud ovšem jsou se svým pánem. Jste však schopni jim svou společnost zajistit? Nebo byste pejska v 7 hodin ráno zamkli v předsíni panelového domu a odemkli ho v 6 hodin odpoledne? To si ho raději nepořizujte.

Propočítejte si náklady

Nejde však jen o čas, který svému mazlíkovi budete, nebo nebudete schopni věnovat. Mazlíčci také něco stojí. Je třeba je pravidelně nechávat očkovat, odčervovat, chránit před klíšťaty a parazity, popřípadě je nechat kastrovat. A především je krmit kvalitní stravou. Jste schopni vše svému chlupáčovi zajistit?

Pes, skutečný přítel člověka

Pokud ano, tak směle do toho. Obzvláště v případě psa si pořizujete kamaráda na život a na smrt. Pes je skutečným přítelem člověka. Nezradí, nekritizuje, bere vás takové, jací jste. Za všech okolností bude stát po vašem boku. Tuto věrnost mu však budete muset oplatit. Láskou a dobrou péčí. A její součástí je i nezbytná péče veterinární.

Bez dobrého veterináře se neobejdete

Dobrý veterinář je pro vašeho čtyřnohého, ale i dvounohého kamaráda tím samým jako praktický lékař pro vás. Kde takového veterináře sehnat? Ideálně v místě vašeho bydliště. Neměl by být daleko, abyste v případě potřeby netrávili hodiny na cestách. Takového veterináře seženete i na internetu. Do vyhledávače si zadejte třeba pojem Praha veterina a vyberte tu, jež bude nejblíže vašemu bydlišti.

Moderně vybavená veterinární klinika

Pro případy vážnějšího úrazu či onemocnění byste měli mít v zásobě i kontakt na specializovanější veterinární kliniku, která je schopna okamžitě provádět i vážnější zákroky. Pro obyvatele hlavního města lze jen doporučit moderně vybavenou kliniku s vlastní laboratoří, Metropolvet (https://www.metropolevet.cz/), jejíž odborný personál ročně ošetří více než 11 tisíc domácích mazlíčků. A váš mazlík může jejich řady rozšířit.

Věříme totiž, že nechcete jen pejska, ale především zdravého pejska. A takovým s kvalitní péčí určitě bude.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..