Doplňování kolagenu má smysl. Prospějete vlasům i zdraví

Doplňování kolagenu má smysl. Prospějete vlasům i zdraví
Doplňování kolagenu má smysl. Prospějete vlasům i zdraví

Lidské tělo je stroj skládající se z mnoha součástek. A když některá součástka chybí, rázem nefunguje dokonale. Tímto se dostáváme také ke kolagenu – bílkovině, která je součástí prakticky každé části našeho těla. Najdeme ji jak v chrupavkách a kloubech, také v pokožce a naší pleti. Bohužel, s přibývajícím věkem se začíná z těla vytrácet, což má negativní následky. Kromě toho, že naše pokožka ztrácí svou pružnost a elasticitu, klouby začínají bolet, vlasy padat a vrásky nemůžeme na prstech jedné ruky spočítat. Proto se vyplatí je doplňovat s kolagenovými doplňky stravy.

Doplňování kolagenu má rozhodně smysl. Pokud jste se překlenuli přes hranici pětadvaceti až třiceti let, je načase zpomalit projevy stárnutí a s tím spojené další věci, které vás buďto omezují, nebo jen snižují vaše sebevědomí.

Kolagen pro pokožku a pleť

Tím hlavním benefitem, co doplňování kolagenu slibuje, je navrácení krásné a pružné pokožky. Pokud s typickými projevy stárnutí bojujete, je načase začít kolagen užívat. Jeho kladné účinky na redukci vrásek a vlhčení pokožky prokázal nejeden výzkum. Dokonce některé studie říkají, že je skvělou prevencí proti akné a podobným kožním potížím, což je skvělé, nemyslíte? Často je důležitou složkou v anti age produktech.

Pro správné fungování kloubů

Již bylo zmíněno, že kolagen je nedílnou součástí kloubů a šlach. Pokud vás začnou znatelně pobolívat, znamená to, že hladina obsaženého kolagenu rapidně klesla. Začněte ho doplňovat i v tomto případě, ať podpoříte nejen klouby, ale také chrupavky.

V souvislosti s tím je třeba konstatovat, že kolagen má také pozitivní vliv na zdraví kostí. Mluvíme o jedné z velmi důležitých složek, které udržují jejich sílu. A jelikož se s plynoucími léty vytrácí, kosti začínají řídnout a slábnout. Užíváním kolagenových doplňků se vyhnete například nepříjemné osteoporóze.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..