Dopřejte si koníčky zadarmo

Dopřejte si koníčky zadarmo

Dopřejte si koníčky zadarmo

V dnešní době je možno mít tolik koníčků, ale kde na to brát pořád peníze? Ne nadarmo se říká: „Naučte své děti lásce k autům a už nikdy nebudou mít peníze na drogy.“

Ale co když vás váš koníček začíná finančně ruinovat tak, že už to nezvládáte? Třeba je načase vyzkoušet něco nového, co vás nebude stát tolik a přesto si užijete zábavu, kterou si užijete i tak. Přece – vyzkoušet se má všechno, co říkáte?

Čtení

Zkuste proniknout do jiných světů a vybrat si knihu, která vám tuhle možnost dopřeje. Uvidíte, jak si při tom dokážete odpočinout, a vaše fantazie začne fungovat na plné obrátky. Výhodou je, že si můžete sami vybrat dobrodružství, které si s knihou prožijete. Ale tou hlavní a nespornou výhodou je, že tenhle koníček můžete provozovat prakticky zadarmo!

  • Půjčíte si klasickou knihu v knihovně – zdarma
  • Zakoupíte si knihu v knihkupectví – do 400,-
  • Čtečky, elektronické knihy – do 2.000,-

Jóga

Jak je známo, jóga je velice prospěšná nejen pro vaše tělo, ale i pro vaši duši a navíc – u jógy se dokážete odreagovat na poměrně dlouhou dobu. Zklidníte se a stres z celého pracovního dne bude pryč – no, není to skvělé, když to jde takhle jednoduše? Hlavně jógu si můžete zacvičit v klidu sami doma a tím pádem neutratíte za tenhle koníček ani korunu.

Kreslení

Pokud si myslíte, že kreslení je pouze pro děti, tak se pořádně mýlíte! Zkuste si jen tak jezdit tužkou po papíře a uvidíte, jak uklidňující to pro váš mozek bude. Kolikrát se používá kreslení i jako forma jisté uklidňující terapie.

Vyzkoušejte například si pustit hudbu, zavřít oči a jezdit tužkou po papíře tak, jak vám to hudba „říká“. Kreslete si do rytmu – uvidíte, jak potom můžete zapojit fantazii a to, co vám vznikne si nějak pojmenovat či se s tím třeba určitým způsobem ztotožnit. Jak se říká – Nevaž se, odvaž se! – vždyť pokud nebudete chtít, tyhle vaše kresby přece nemusí nikdo vidět a bude jen na vás, co s nimi potom uděláte.


Netrapte se tím, že neumíte kreslit. Tady vůbec nejde o žádná mistrovská díla – tady jde o to, abyste se odreagovali tak, jak vám poradí mozek. Díky němu budete vytvářet to, co vás zrovna napadne. Ať už to budou abstraktní malby či jen nicneříkající tvary – je to vaše odreagování a váš styl projevu, tak na sebe buďte hrdí.

Origami

Určitě už jste o této japonské „zábavě“ někdy slyšeli. Nic moc k tomu nepotřebujete. Stačí vám jen dostatečně tvrdý papír a kniha s návody, jak na to. Jednu si pořiďte a máte na celý den o zábavu postaráno. Ono to totiž vypadá jednoduše, ale vůbec tomu tak není. Při téhle zábavě můžete navíc trénovat nervy, což je kolikrát důležitější, než kdejaký koníček – a hlavně – k nezaplacení!

Učte se cizí jazyky

Pokud je vám lingvistika alespoň trochu blízká, určitě neprohloupíte, když se dáte na studium nějakého světového jazyka, který se vám zrovna líbí. Ale jak začít?

Pořiďte si učebnici a vrhněte se na to. Základem je znát 100 nejpoužívanějších slovíček daného jazyka a od toho se můžete takzvaně „odpíchnout“. Gramatika většiny jazyků se v podstatě dá shrnout do pár vět, které se můžete lehce naučit, když se budete snažit. A to ostatní už potom přijde samo častým opakováním a hlavně dodržováním každodenního procvičování, abyste nezapomněli, co jste se naučili předešlý den.

Tenhle koníček je nejenom na dlouhou dobu, ale je velice přínosný i pro váš život, jelikož znalost jazyků je velice ceněna například při žádostech o práci.

Sice se sami nenaučíte jazyk na komunikační úrovni, ale po nějaké době již budete schopni pochopit, co píšou v novinách či v televizi a v případě, že vás osloví cizinec, alespoň pochopíte, o co vás žádá nebo na co se vás ptá. No – nebude to pěkný pocit, že jste to dokázali úplně sami?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.