Echinacea neboli třapatka nachová vám pomůže s nachlazením

Echinacea neboli třapatka nachová vám pomůže s nachlazením
Echinacea neboli třapatka nachová vám pomůže s nachlazením

Zima již udeřila plnou silou a s ní přichází období nachlazení. Chcete-li být připraveni, pak by ve vaší domácnosti neměla chybět echinacea tinktura, která patří mezi účinný prostředek v léčbě a prevenci nachlazení. Navíc se jedná o všestrannou bylinu, která vám bude nápomocná i při jiných neduhách.

Léčivé účinky echinacei znali již staří indiáni

Echinacea neboli třapatka nachová pochází původem ze Severní Ameriky, kde její léčivé účinky odhalili již staří indiáni. Třapatka nachová se osvědčila zejména při léčbě nachlazení, kašle a bolesti krku. Navíc pomáhá uvolňovat dýchací cesty a urychlovat léčbu. Vzhledem k tomu, že posiluje imunitu, tak jde i o účinný preventivní prostředek před nachlazením a chřipkou. Třapatka nachová se často označuje také jako přírodní antibiotikum.

Dále je třapatka nachová nápomocná při léčbě zánětu močového měchýře, lupénky a jiných kožních nemocí, hemoroidů a oparů.

Léčivá i krásná rostlina

V současné době se lze setkat s třapatkou nachovou i na mnohých českých zahradách, jelikož se nejedná pouze o léčivou rostlinu, ale i o rostlinu zajímavou svými květy. Kromě klasické růžovofialové barvy lze dnes narazit i na bílou, červenou či oranžovou barvu květů. První květy se objevují již v červenci a vydrží kvést až do podzimu. Možná tak třapatka nachová zdobí i vaši zahradu. 

Echinacea tinktura bude vaším pomocníkem při každém nachlazení

U třapatky nachové se využívají všechny části rostlin, a to pro přípravu odvaru, tinktury apod. Neúčinnější je především echinacea tinktura. Pokud vám třapatka nachová roste na zahradě, pak si můžete tinkturu z třapatky nachové vyrobit sami. Na internetu lze najít širokou škálu návodů, jak při výrobě postupovat. V případě, že si na to netroufáte, pak je echinacea tinktura pro vás k dostání například na e-shopu Herbavis.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..