Elegantní hodiny v moderním stylu oživí interiér domácnosti


Elegantní hodiny v moderním stylu oživí interiér domácnosti

Mezi dekorativní prvky interiéru se řadí obrazy, fotografie v rámečku, živé i umělé květiny nebo také tapety, závěsy či slušivý ubrus na stole. To všechno jsou věci, kterými se obklopujeme bez nutnosti praktického využití zkrátka jen proto, aby byl náš domov útulný. Pak ovšem existují také dekorativní předměty, které jsou zároveň praktické, a interiérové hodiny mezi ně rozhodně patří.

Hodiny jsou povinnou výbavou interiéru

V dnešní době je velmi důležité mít za všech okolností přehled o čase. Jedině tak nezmeškáte důležitou schůzku, budete připraveni na příchod návštěvy, nespálíte oběd v troubě ani vám neuteče váš oblíbený pořad v televizi. Pro dokonalý přehled je však nutné mít v každé místnosti alespoň jedny elegantní hodiny, které podtrhnou interiér. Máte přitom na výběr z pestré nabídky všech tvarů a stylů. Rozhodnout však musíte i o tom, zda si pořídíte model nástěnný, stolní nebo kombinaci obojího.


Zvolte takové hodiny, které nepřehlédnete!

Nejprve se musíte rozhodnout, kam je umístíte. V kuchyni a obývacím pokoji většinou bývají tradiční nástěnné hodiny. Do pracovny, ložnice a dětského pokoje můžete umístit hodiny stolní. U těch nástěnných záleží na jejich tvaru a velikosti. Také na ně musíte pohodlně vidět ze všech koutů místnosti. Některé ciferníky mívají klasické arabské číslice, popřípadě římské, ale seženete i takové, které jsou zcela bez čísel i rysek. Neměly by však působit s ohledem na zbytek interiéru rušivě. Na to nikdy nezapomínejte.

Umístěte si na stůl dekorativní hodiny

Stolní hodiny už se v domácnostech nevyskytují tak často jako dříve. Jejich estetika je přitom nezaměnitelná a jsou často mnohem praktičtější, zvláště pro umístění na noční stolek vedle postele, odkud vždy ráno bezpečně poznáte, jaký je čas. Klasické hodiny na stůl se většinou vyrábí ze dřeva nebo kovu. Setkat se však můžete i s keramickými nebo skleněnými modely. Za nejoblíbenější kombinaci se v současné době považuje sklo s kovem. Ať už si do interiéru zvolíte jakékoliv hodiny, měly by vždy splňovat jak praktickou, tak i dekorativní funkci.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..