Exekutorský úřad nabízí pomoc věřitelům i dlužníkům


Exekutorský úřad nabízí pomoc věřitelům i dlužníkům

Každému z nás se v dnešní době může celkem snadno stát, že se dostane do finančních problémů. Ty pak často končí exekucí majetku. V České republice jsou ročně desítky tisíc nových exekucí. Lidé nemají snahu své potíže řešit. Přitom je nutné se s dlužníkem spojit a zkusit se třeba i prostřednictvím třetí strany domluvit a zamezit nejhoršímu. Dlužníkům i věřitelům nabízí v tomto směru svoji pomoc Exekutorský úřad Ostrava.

Pomoc věřitelům

V první řadě má exekutorský úřad na starosti výkon exekuční činnosti v rámci soudního nařízení. K vyrovnání dluhů pak slouží několik nástrojů. Nejčastěji se dluh splácí formou strhávání finančních prostředků ze mzdy či jiných příjmů, posledním nástrojem je pak prodej majetku dlužné osoby.

Věřitelé se na Exekutorský úřad Ostrava mohou obrátit i mimosoudně. Pomůže jim pak řešit situaci, kdy jim nějaký dlužník nechce plnit závazek, ovšem nechtějí se ještě přímo obracet na soud. I mimosoudní řešení situace bývá v mnoha případech účinné.

Pomoc dlužníkům

Ne každý chce věci nechat dojít až na krajní mez. Jako dlužníci se můžete sami přičinit k tomu, aby co nejdříve došlo k vyrovnání s věřitelem. Exekutor Ostrava nabízí možnost dobrovolné exekuce majetku, díky čemuž snížíte celkové náklady, neboť nebude zapotřebí platit poplatky za soudní řízení. S exekutorem sepíšete Zápis o uznání dluhu, v němž se zavážete do určitého konkrétního data svůj dluh zaplatit.

Exekuce nemovitostí tedy zdaleka není jedinou činností, jíž se zmíněný úřad zabývá. Nabízí například i možnost podat dlužníkům důležité informace ohledně oddlužení. Své závazky vůči jiné osobě pak vyrovnáte efektivněji a méně nákladněji.

Exekutorský úřad Ostrava působí po celé České republice. Obrátit se na něj můžete jako fyzické osoby, ale také jako podnikatelé a jednatelé velkých obchodních společností.

Seznam dlužníků k nahlédnutí online naleznete na finstart.cz.

 1 komentář na Exekutorský úřad nabízí pomoc věřitelům i dlužníkům

  1. Dobrý den obracím se navás proto že:Mam problem ze splácením úvěru,
    K věci: v roce 2012,jsem si vzal úvěr ve vyše 15.000 kč, od spol.Home Credit a.s
    ve formě kreditní karty Club cart finanční služby Tesko Ostravě,V současni době
    tato společnost nárokuje dluh ve vyše 100.000 kč,- stim že postupně doplnováli finance,na karte.ato v roce 2013 29.717kč,-a 2014 37.616kč,-celkem 67.353 kč,-celkem jem splátil jíř 148.838 kč,-do dnešního dne požád žáda tato společnost ešte 100.000 kč,-a vyhrožuji mi exekuci pokut nebudu jim dál plátit,Nevím jak mám postupovát a kde se mám obrátit proti neoprávnením vymáhaním tak výsoké částky.Když budete moci mi tímto problemem budu velice vděční,za odpověd děkuji
    Rajko

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..