Fontány přináší do našeho života kousek přírody

Fontány přináší do našeho života kousek přírody
Fontány přináší do našeho života kousek přírody

Voda je v našem životě velice důležitou. Nejenže bez ní nejsme schopni přežít. Má rovněž různorodou symboliku. Milujeme plavání, koukat se na tekoucí vodu v lesním potůčku či poslouchat zurčící vodopády. Vzrušuje nás nekonečnost moře i jakékoliv informace o tom, že se voda vyskytuje někde ve vesmíru. Pokud milujete vodu, nechte ji téct i ve svém bytě. Pokojová fontána vám s tím pomůže.

Nádherné pokojové fontány se vyrábí v dekoru dřeva i kamene. Oblíbené jsou například moderní pískovcové fontány. Mnohdy se snaží napodobit malý výjev z přírody – třeba pramenící vodu vytékající ze skalního otvoru. Vypadají tak, jako kdyby je někdo přímo odnesl z přírody a přenesl do našeho pokoje. Nádherné bývají i fontány v dekoru dřeva. Často jde o různé imitace naplaveného dřeva a krásných samorostů, kterými protéká malebný šustící potůček.

Fontány osvěžují naše bydlení

V první řadě svým designem, který se hodí do všech typů interiéru. Od těch stroze minimalistických, až po různé eklektické, retro i industriální styl. Fontány však rovněž osvěžují vzduch, protože zvedají vlhkost v interiéru. Bývají též s implementovaným osvětlením, což ještě umocňuje celkovou atmosféru.

Fontána umí napomáhat relaxaci. Uklidňuje, je příjemnou pro meditaci. Perfektně souzní rovněž se stylem tzv. severského štěstí, hygge, které nás učí odpočívat, relaxovat a hledat potěšení v maličkostech.

Pořiďte si imitaci přírodního potůčku

NERO TRADE nabízí velice zdařilé fontány, které věrně imitují horské potůčky i vodopády. Zážitek kamenných a dřevěných fontán umocňuje LED osvětlení. Díky jeho implementaci se snižují i náklady na provoz fontány. V sortimentu jsou různé velikosti. Od malých, které se hodí na nábytek, až po velké solitérní fontány na podlahu. Taková fontána má pak na výšku třeba přes 60 cm a hmotnost překračuje 15 kg.

Fontány zkrášlují i zahrady

Kdo má zahradu, nebo alespoň balkon či terasu, má možnost si pořídit rovněž zahradní fontány. Ty opět mohou napodobovat přírodní scenérie, ale často připomínají kašny i masivní svíce. Zahradní fontána se hodí do skalek, do zákoutí s japonskými javory, nádhernou je u vchodových dveří. Bývá větší než pokojová.

Dokonalé imitace

S fontánami se skvěle manipuluje, protože nejsou z pravých kamenů ani ze dřeva. Vyrábí se z moderní hmoty, polyresinu, který je skvělý pro skutečně věrné a od originálu téměř nerozeznatelné kopie. Jsou to skutečně vkusné imitace s dlouhou životností. V exteriéru odolávají dokonce i počasí, zejména velice agresivnímu UV záření.

Svoji fontánu budete milovat. Je jedno, jestli vás bude uklidňovat v obývacím pokoji, nebo uspávat v ložnici. Dodá šarm vaší terase i zahradě. Fontány patří mezi oblíbené dekorační prvky s přidanou hodnotou – zlepšování vnitřní klimy i zvlhčování vzduchu ve venkovním prostředí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..