Foukaná vata je výborná tepelná izolace pro budovy

Foukaná vata je výborná tepelná izolace pro budovy
Foukaná vata je výborná tepelná izolace pro budovy

V současné době existuje hned několik možností zateplení, přičemž v posledních letech se do popředí prodírá foukaná minerální vata, a to hned z několika pádných důvodů. Foukaná vata se totiž vyznačuje mimořádnými vlastnostmi, které nedokážou jiné technologie zateplení zaručit. V následujících řádcích se zaměříme na foukanou minerální vatu a postup samotného zateplení.

V první řadě vás nadchne, že zateplením domu touto cestou se zlepší tepelněizolační vlastnosti. Foukaná minerální vata není sléhavá, takže po celou dobu životnosti zůstává stejně silná. Dále neabsorbuje vlhkost, nezatěžuje konstrukci nemovitosti a je nehořlavá. Spadá do třídy hořlavosti A1.

Zateplení bez stavebních úprav

Pokud jste se do zateplení prozatím nepouštěli, protože vás odrazují rozsáhlé stavební přípravy a úpravy, pravděpodobně jste ještě neslyšeli o foukané vatě, která žádné změny nepotřebuje. Často stačí u novostaveb jen přístup do půdního prostoru, aby se mohl zkontrolovat prostor pro zateplení. Jestliže chcete zateplit starší dům, který momentálně rekonstruujete, uvolníte na půdě několik prken v podlaze a vyplní se dutiny.

Jak zateplení probíhá?

Prvně najděte společnost, která se specializuje na realizaci zateplení foukanou vatou. Zadejte nezávaznou poptávku a vyčkejte, než vás odborník zkontaktuje, abyste se domluvili na podrobnostech. Poté vás navštíví technik, jenž s vámi celý proces zkonzultuje a zhodnotí stavbu či konstrukci k izolaci.

V den, kdy se zahájí zateplení, přijede k vašemu domu nákladní automobil, připojí foukací stroj ke zdroji elektrické energie a připraví potřebné servisní otvory pro foukací hadici. Nakonec se pustí do zateplení a během několika málo hodin je práce hotová. I zateplení střechy se provádí foukanou pěnou.

Specialistou v daném odvětví je Michal Došek, jenž realizuje zateplení rodinných domů foukanou minerální vatou. Více informací najdete na jeho webu https://www.foukanavata.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..