Francie není jen Paříž. Objevte netradiční místa, která vám vyrazí dech

Francie není jen Paříž. Objevte netradiční místa, která vám vyrazí dech
Francie není jen Paříž. Objevte netradiční místa, která vám vyrazí dech

Léto je za dveřmi, dovolená volá. Kam ale vyrazit? V Evropě je spousta krásných míst. Francie je jedním z nich. Pokud vám ale na mysli vytanulo, že do Paříže s přeplněným Louvrem se vám úplně nechce, pak máme přesně pro vás 3 tipy na místa, která vám vyrazí dech.

Francie toho k vidění nabízí opravdu hodně. Od starobylých měst přes vesničky až po ty nejkrásnější zámky v Evropě. Příroda, skvělé jídlo a pití a milí lidé pak už celou atmosféru jen podtrhnou. Tak si zabalte kufr, sjednejte pojištění na cesty a nezapomeňte potvrzení o negativním testu na covid-19 nebo o očkování. Vyrážíme směr Francie.

Poetické místo pro všechny romantiky

Opatství a klášter Mont-Saint-Michel je asi jedním z nejpoetičtějších míst, na která ve Francii narazíte. Tyčí se na skále vystupující z hladiny oceánu na místě, kde je největší rozdíl mezi přílivem a odlivem v Evropě – neuvěřitelných 15 metrů. Procházku pod klášterem při odlivu ocení nejenom romantické duše. Dávejte si ale opravdu pozor na příliv, který umí být zrádný a rychlý.

Hlavní atrakcí je pak samotný klášter. Horu, na které je postaven, uctívaly již staří Keltové. Dle legendy se na místě, kde dnes stojí, zjevil archanděl Michael, který biskupovi Aubrechtovi řekl, aby tam postavil klášter. Ten byl roku 1979 zapsán na seznam památek UNESCO a můžete se v něm i ubytovat.

Nejhezčí zámek Francie na Loiře

Jestliže jste ten typ, který toho chce na dovolené vidět co nejvíce, pak nesmíte minout mek Chambord, ležící na Loiře. Patří k nejhezčím zámkům Francie, jeho architektura nese rukopis Leonarda da Vinciho. Tento renesanční skvost má opravdu ohromující rozměry, najdete v něm 80 schodišť, 440 místností a 365 komínů. Král a jeho dvůr potřebovali hodně místa, když s sebou vozili karavany plné gobelínů, nábytku, oblečení a dalších věcí, které osazenstvu zaručovali pohodlí.

Za druhé světové války se v zámku shromažďovaly také vzácné umělecké sbírky z Louvru. Tuhle nádheru jednoduše musíte vidět. Na návštěvu si ale vyhraďte dostatek času – celý labyrint chodeb, schodišť a pokojů si můžete projít sami, ale za hodinu to jistě nezvládnete. Odpočinout si pak můžete v zahradách a parku.

Za krásami moře do Bretaně

Pobřeží Bretaně obklopují růžové skály, vytvářejí tak jedinečnou scenerii, kterou stojí za to vidět. Pro další podobný výjev byste museli už jen na Korsiku nebo do Číny. Pobřežní stezka vám dovolí si tyto jedinečné přírodní tvary vychutnat v plné kráse. Některá místa nabízejí v době přílivu i možnost koupání a nedaleko vesnice Saint-Guirec můžete obdivovat krásu zámečku Coastares.

A když už budete v Bretani, zajděte ochutnat jejich skvělé palačinky do pravé bretaňské palačinkárny nebo si vezměte do ruky gallete a cider a prociťte atmosféru jako praví Bretonci.

Tak co, už víte, kam vyrazíte? Neomezujte se jen na Paříž a velká turistická místa a nebojte se sejít z cesty. Jen tak objevíte ta nejkouzelnější místa, která Francie nabízí.

Zdroj obrázku: canadastock / Shutterstock.com

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..