Hledáte nové bydlení? Vyberte si bydlení v nově zrekonstruovaném domě


Hledáte nové bydlení? Vyberte si bydlení v nově zrekonstruovaném domě

Potřebujete si koupit nový byt či dům a nevíte, kde máte hledat? Vzhledem k tomu, že jde o velkou investici a důležité životní rozhodnutí, musíte vyřešit několik klíčových otázek, které vám pomohou dobrat se výsledku a skutečně si pořídit nemovitost. Co by vás mohlo zajímat a jaká úskalí čekají při výběru nového bydlení? To se dozvíte v tomto článku.

Druhá šance pro staré domy

Bytové jednotky ve starých domech často vypadají, že mají opravdu bohatou historii a mnohdy nesplňují nároky na moderní bydlení. Řada lidí to řeší výběrem pouze z nově postavených developerských projektů. Přitom ale existují i krásně zhotovené rekonstrukce bytů na velmi lukrativních lokalitách v centrech měst.

Lokalita patří mezi klíčové aspekty pro výběr nového bydlení. Díky dobře provedeným rekonstrukcím v domech, které dostaly druhou šanci, je možné sehnat krásný byt i v centru města. Cena přitom nemusí být příliš rozdílná v porovnání s nově postaveným projektem za městem. A uvidíte, že nakonec budete s výsledkem ještě více spokojeni.

Moderní rekonstrukce

Nevýhodou starých nemovitostí je nutnost důkladné rekonstrukce. Aby všechno dopadlo dobře, je potřeba mít připraven profesionální plán a postup, jak dosáhnout očekávaného výsledku. Pokud nahlédnete do katalogu nemovitostí k prodeji od společnosti ENDEKA, zjistíte, že byty jsou rekonstruovány podle aktuálních trendů s důrazem na zachování vzdušného interiéru a co možná nejlepší využití prostoru. Dobře naplánovaná a provedená rekonstrukce bytů v centru města výrazně zvyšuje jejich hodnotu a představuje tak nejenom šanci pro pořízení skvělého bydlení, ale také perspektivní investici k případnému pronájmu.


U každé rekonstrukce je kladen důraz na individuální provedení s ohledem na co možná nejlepší využití dispozic bytu. Profesionální návrh od architekta je pouze prvním krokem. Dále je důležité zvolit kvalitní materiály a zpracování s ohledem na detail. V takovém případě je výsledkem opravdu krásné a funkční bydlení, které poměrně dlouho nebude potřebovat žádné výraznější stavební zásahy a investice. Právě to je vhodné zvážit při výpočtu nákladů na nově kupované bydlení.

Bydlení v novém šetří náklady

Zní to lákavě pořídit si starý dům nebo byt a pustit se do vlastní rekonstrukce podle představ. Jenže problémem je, že si většinou neuvědomujeme případné další výdaje. Cena za rekonstrukci se může nečekaně zvýšit a najednou se nevejdeme do rozpočtu. Výhodou je, že se nemusíte poohlížet pouze po nově postavených developerských projektech, ale můžete si vyhlédnout i starší byt, který prošel modernizací.

Dobře provedená rekonstrukce navíc dokáže plně využít moderní technologie pro snížení nákladů za energie. Vzniká tím takzvané nízkoenergetické bydlení, které je šetrné nejenom k vaší peněžence, ale také k životnímu prostředí. Chytrou investicí tak uděláte vstřícný krok pro planetu a zároveň si ušetříte mnoho starostí v porovnání s koupí staré nemovitosti.

Prodejte svou nemovitost s výhledem na perspektivní budoucnost

Pokud stojíte na druhé straně a řešíte prodej starší nemovitosti, kterou se vám již nechce rekonstruovat, společnost ENDEKA nabízí odkup bytu či domu. Takto získané nemovitosti následně profesionálně rekonstruují a prodávají dále jako krásné a nově vypadající bydlení. Důležitost kvalitních rekonstrukcí je znát hlavně v centrech větších měst, kde dochází volné pozemky pro výstavbu nových developerských projektů. A právě tuto příležitost je možno využít pro rekonstrukci stávajících prostor určených pro bydlení. Šetří se tím místo, ale i finance nutné na nákup nového pozemku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..