Hledáte rady, jak ušetřit při tisku? Tady jsou

Hledáte rady, jak ušetřit při tisku? Tady jsou


Je jedno, jestli mluvíme o tisku u vás doma, nebo mluvíme o tisku v kanceláři a v práci. Když se hledí na úsporu nákladů, je možné ušetřit nemalí peníze. A jak na to? Podívejte se s námi na několik rad.

Roli hraje i tiskárna

Pokud ještě žádnou nemáte, zvažte při výběru i to, že budete chtít tisknout hlavně ekonomicky. Jsou různé parametry, na které se v tomto směru primárně zaměřit. O jaké se jedná? Určitě si všímejte těchto tří věcí:

  • Možnost nastavení kvality tisku
  • Oddělené barevné náplně
  • Doporučená vytíženost

Kupujte alternativní neboli kompatibilní náplně

Většina výrobců tiskáren se vás bude snažit přesvědčit o tom, že když vybíráte náplň, mělo by se jednat o takovou, kterou lze označit jako originální. Může sem patřiti nový toner Brother. Nejenom, že to není jediná možná cesta, ale také to není nejlevnější cesta. Pokud něco doporučíme, tak to jsou právě náplně alternativní, u kterých je jistota nízkých pořizovacích cen.

Porovnejte si ceny

Jaký typ náplní je nejlevnější to již víte. Nezapomeňte také na to, že roli hraje i to, kde konkrétně je budete nakupovat. Proto si nejprve vyberte danou náplň, a to třeba cartridge Lexmark, a následně si porovnejte její ceny napříč jednotlivými internetovými obchody. Právě to, že jí nakoupíte u nejlevnějšího prodejce, také sníží vaše náklady na tisk. Kromě ceny zohledněte třeba i poštovné, které se do výsledné platby promítne.

Jaký koupit papír?

Ano, i ten má vliv na to, na kolik vás vyjde jedna vytištěná stránka. Pokud nepůjde nutně o tisk fotografií a něčeho podobného, je možné bez problémů kupit skutečně ten nejobyčejnější. Takový, kde za celý balík, který má okolo 500 listů zaplatíte cenu v rozmezí 50 – 100 korun. Tato varianta na běžný tisk dokumentů pohodlně stačí a v nákladech na tisk vás maximálně potěší. Gramáž, lesk a další parametry tedy nehrají roli.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.