Hledejte si vhodné povolání podle druhu vaší inteligence

Hledejte si vhodné povolání podle druhu vaší inteligence
Hledejte si vhodné povolání podle druhu vaší inteligence

Každý z nás je nadaný nějakými schopnostmi a dovednosti, které by měl využívat v případě, že si hledá zajímavou práci. Nabídky práce jsou opravdu široké, je třeba se tedy zaměřit na konkrétní oblasti.

Teorie rozmanitých inteligencí a s ní související povolání

Většina povolání vyžaduje kombinaci různých schopností a dovedností, přesto by mohla tato teorie různých inteligencí pomoci vybrat zw široké nabídky práce Olomouc tu pravou.

  • Inteligence zaměřená jazykovým směrem

V tomto případě nesouvisí se znalostí jazyků cizích, ale mateřského. Takovou inteligenci vyžadují povolání mezi něž patří advokáti, knihovníci, korektoři, redaktoři, novináři, copywriteři, učitelé, autoři připravující různé návody, spisovatelé nebo třeba tvůrci deskových.

  • Inteligence zaměřená přírodovědným směrem

Bez ní se neobjede žádné povolání související s přírodou, nebo třeba historií. Tento druh inteligence potřebují zahradníci, farmáři, lesníci, geologové, archeologové, námořníci, zaměstnanci zoologické zahrady nebo lesníci.

  • Inteligence zaměřená na prostorovou orientaci

Souvisí s představivostí a pro své povolání ji potřebují návrháři, designéři, grafici, architekti, navigátoři, zeměměřiči nebo třeba aranžéři.

  • Inteligence matematicko-logická

Nejen učitelé matematiky, ale také analytici, finanční poradci, bankéři, nebo třeba návrháři počítačových her se bez tohoto druhu inteligence neobejdou.

  • Inteligence intrapersonální

Je důležitá pro psychology, vyšetřovatele, výchovné poradce nebo třeba režiséry.

To je jen malý výčet. Mezi další oblasti inteligence se řadí napčíklad interpersonální, hudební nebo třeba tělesně-pohybová inteligence.

Jak již bylo řečeno výše. Většina povolání vyžaduje více typů inteligence. Tak například zaměstnanci marketingu potřebují inteligenci jazykovou, logickou a interpersonální. Pokud chcete pracovat jako tanečník, potřebujete inteligenci nejen pohybovou, ale také prostorovou a hudební a tak bychom mohli pokračovat dále. Našli jste oblast ve které vynikáte, pak se porozhlédněte na některém z pracovních portálů – hitprace.cz nebo cz.jobimi.com, určitě tam objevíte nějakou zajímavou nabídku, která čeká právě na vás.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..