Hypermarket není pro každého

Hypermarket není pro každého
Hypermarket není pro každého


Když máte rádi velký výběr, líbí se vám, že nakoupíte všechno, co chcete na jednom místě, vyhovuje vám anonymnost a není pro vás důležité etické a filozofické pozadí firem a produktů, které kupujete, musíte hypermarkety milovat. Všechno co chcete, nakoupíte rychle, levně a hlavně všechno je to na jednom místě. A to je pro vás rozhodující.

Když však máte rádi atmosféru malých obchůdků, vyšší specializaci tovaru, seriózní kvalitu, přátelský přístup, osobní poradenství, tak vám nejspíš běhá hrůza po zádech už jenom při představě návštěvy hypermarketu. Milujete nakupovat ve víc malých obchůdkách. Vůbec vám to nepřekáží a jste rádi hlavně pro to, že všude dostanete ten nejlepší tovar. Ovoce a zeleninu nakupujete nejraději na lokálních trzích, od farmářů a samozřejmě máte své oblíbence. Mléčně výrobky a vajíčka berete přímo z lokální farmy a na oblečení a boty máte svoje vybrané, nejlépe české maloobchody.

To co se vám na hypermarketech nelíbí je hlavně jejich filozofie, to že, upřednostňují kvantitu nad kvalitou, způsob skladování zeleniny a ovoce a neosobní přístup.

Osobně si myslím, že tak jak mají hypermarkety svoje plusy, mají i svoje mínusy a jsem moc ráda, že si lidi můžou vybrat, podle toho, co je v jejich životné situaci nejdůležitější. Někdy je to prostě existencionální potřeba nakoupit co nejlevněji a vůbec nemají žádny nadbytek na to, aby se zamýšleli nad původem těch věcí nebo nějakou etikou firmy, žijí často z výplaty do výplaty a to je pak těžké. Na straně druhé jsem ráda za to, že lidi, kteří mají peníze, čas a možnost výběru, si vybírají to, co podporuje etičtější zacházení s jídlem, s přírodou, s oblečením, zvířaty a nakonec i s lidmi samotnými.  Díky nim, se znovu na našem trhu objevují domácí výrobcové nejrůznějších věcí, od židlí až po magnet.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.