I klouby potřebují vaši pozornost. Nezapomínejte proto na kloubní výživu

I klouby potřebují vaši pozornost. Nezapomínejte proto na kloubní výživu
I klouby potřebují vaši pozornost. Nezapomínejte proto na kloubní výživu

Lidské tělo se skládá z několika částí a klouby jsou jednou z nich. Bohužel se velmi často stává, že právě kloubnímu aparátu nepřikládáme tolik pozornosti, kolik bychom měli, přesto je to jedna z nejvíce zatěžovaných částí těla. Vlivem každodenního používání dochází k jejich opotřebovávání a tím, že do jídelníčku zařadíme také kloubní výživu jim dokážeme „prodloužit životnost”, dalo by se laicky říct.

Funkce kloubů může být celoživotní

Je mylné se domnívat, že naše tělo nám může sloužit do konce života. I v poměrně raném věku se může stát, že vypoví některá z částí, a to nejčastěji vlivem špatného životního stylu nebo chyb, kterých se vůči našemu tělu dopouštíme. A, jak ostatně bylo zmíněno, klouby jsou součástí aparátu, na kterou se velmi zapomíná.

U kloubů ale dvojnásob platí, že pokud se o ně budeme starat, jejich funkce může být celoživotní. Zejména pokud dochází k jejich častému zatěžování, může dojít k jejich degeneraci, tuhnutí okolních vazů a také šlach. A to se posléze promítne ve velmi špatné pohyblivosti, kterou už dodatečně ani kloubní výživa, ani fyzioterapie nemusí napravit.

Není to jen o kloubní výživě

Pokud chcete podpořit fungování vašich kloubů, kloubní výživa je něco, co byste měli zařadit do svého dne. Pravidelné užívání vitamínů a minerálů prospěšných pro naše klouby může zajistit jejich bezproblémové fungování.

Ovšem není to jen o kloubní výživě, ale také o řadě jiných věcí, a to například o potravinách prospěšných pro naše zdraví. Klouby milují ořechy, ryby a také potraviny, které kromě omega-3 mastných kyselin obsahují také vitamíny A nebo D.

Kromě kloubní výživy a pestřejší stravy se doporučuje, možná až paradoxně, pohyb. Pravidelnost je klíčová, díky pohybu udržíte klouby pohyblivé a v kondici.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..