I s bylinkami jde zhubnout! Jaké podpoří naše odhodlání mít o pár kilo méně?

I s bylinkami jde zhubnout! Jaké podpoří naše odhodlání mít o pár kilo méně?
I s bylinkami jde zhubnout! Jaké podpoří naše odhodlání mít o pár kilo méně?

Mnozí říkají, že pít bylinkové čaje člověku nepomůže zhubnout. My tvrdíme, že existují bylinky, které nám mohou s naší touhou shodit poslední kilogramy pomoct. Na jaké straně barikády jste vy?

Pozitivní ovlivnění metabolismu

Samozřejmě nelze tvrdit, že si stačí vypít čaj a budete o pár kilo lehčí. Je to proces, na který má vliv řada faktorů, a to samozřejmě řádná strava, dostatečný pohyb i zajištěný pitný režim. Bylinkami však můžete podpořit svůj metabolismus, respektive můžete ho pozitivním způsobem ovlivnit natolik, že bude fungovat lépe a kalorie bude spalovat s lehkostí bytí.

Zatímco některé bylinky mají tendenci odvodňovat organismus, jiné zase ovlivňují látkovou přeměnu cukrů. Některé omezují chuť na sladké, další zase zabraňují případným otokům, kvůli kterým se můžete cítit obéznější, než jakými reálně jste.

Kontryhel nebo ostropestřec mariánský

Rozhodli jste se bylinkami podpořit své odhodlání mít o pár kilogramů méně? Skvělé! Nabízí se otázka, jaké konkrétní bylinky vám mohou s vaším účelem pomoct. Jednou z nich je tradiční kontryhel, který je blahodárný hlavně na ženský organismus. Ženy ho však užívají většinou v době takzvaného premenstruačního syndromu, jelikož kontryhel působí pozitivně na zažívací ústrojí a dokáže zklidnit i naši mysl. Vedle toho zlepšuje i metabolické pochody a čistí tělo.

Kromě kontryhele můžete vsadit také na ostropestřec mariánský, na který se sází hlavně při očistě organismu. Působí blahodárně na funkci jater a také reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

Obyčejná neobyčejné pampelišky a kopřivy

Pokud však upustíme od bylinek, které si běžně nepěstujete na své zahrádce, zmíníme také kopřivu nebo pampelišku. Tyto rostliny vám velice často vyrostou na zahradě, aniž byste to chtěli. Jen málokoho však napadne vytěžit z nich něco pro zdraví nebo postavu.

Zatímco kopřiva působí velmi pozitivně na trávicí ústrojí a podporuje chod metabolismu, pampeliška zase snižuje hladinu cukru v krvi.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..