Implantace vlasů vyřeší problémy s plešatostí

Implantace vlasů vyřeší problémy s plešatostí

Implantace vlasů je ideální řešení, pokud jste už vyzkoušeli snad všechny přípravky na podporu růstu vlasů, žádné babské rady nezabírají a vašich vlasů je čím dál méně. Na úbytek vlasů působí různé faktory jako dědičnost, hormony, ale také stres či životospráva.

Základem je péče o vlasy

Naučte se starat o pokožku hlavy a o své vlasy dříve než se rozhodnete pro jejich transplantaci. Padání vlasů často ovlivnit nedokážeme, je ale podstatné vědět, co dělat pro zdravou a silnou kštici. Po transplantaci tak nové vlasy budou mít ideální podmínky pro růst. Ihned po implantaci samozřejmě platí jiné pokyny, které se dozvíte od zkušených lékařů.

7 faktorů, které ovlivňují vzhled vlasů

 • kvalitní a vyvážený jídelníček
 • dostatečný příjem tekutin
 • pravidelný pohyb
 • dostatek spánku
 • minimum stresu
 • kvalitní vlasová kosmetika
 • masáže pokožky hlavy
Implantace vlasů vyřeší problémy s plešatostí

Nejlepší výsledky za použití vlastních vlasů

Nejúčinnější je transplantace za použití vlastních vlasů, které se odebírají z míst, kde jich je dostatek. Použít lze také vlasy cizího člověka nebo umělé, bohužel tyto metody přináší hodně rizik a často nebývají úspěšné. Hudbou budoucnosti je zatím klonování vlasů. Vědci v zahraničních laboratořích tento problém intenzivně studují a snad jednou problémy s nedostatkem vlastních vlasů vyřeší.

Metody transplantace vlasů

Podstatou implantace vlasů je odběr vlasových štěpů z míst, které nejsou postiženy plešatostí – nejčastěji se jedná o temeno hlavy a místa nad ušima. Tyto vlasové folikuly se poté implantují na postižená místa.

Technika strip neboli FUT

Proužek vlasové pokožky ze zadní části hlavy se odřízne a speciálním nástrojem se z něj vypreparují jednotlivé vlasové folikuly. Dárcovskou oblast je poté nutné zašít a po zahojení z ní vytáhnout stehy. Jednotlivé vlasové štěpy se pod mikroskopem roztřídí a mikropinzetou umisťují na určené místo.

Výhodou této metody je vysoká úspěšnost provedeného zákroku, možnost transplantovat až několik tisíc vlasů a přirozený vzhled. Oblibě se tato technika těší také proto, že při přesazování vlasových folikul není nutné celé odběrové místo oholit.

Za mínus se pokládá až měsíční hojení dárcovské oblasti, bolestivost a jizvička, která je viditelná pouze, když jsou vlasy kratší než 5 mm.

Metoda FUE

Metoda FUE vznikla na základě metody FUT, z odběrové oblasti se pomocí puncheru odebírají dílčí štěpy o velikosti asi 1 mm. Nejmodernější kliniky pracují za pomoci robotických zařízení, které s implantáty nakládají mnohem šetrněji než lidské ruce.

Hlavním plusem tohoto způsobu transplantace je, že nevzniká žádná jizva a pacient se může brzy vrátit do běžného života. Jako nevýhoda se uvádí velké riziko poškození vlasových štěpů, časová náročnost a pro některé osoby také vyholení temena hlavy. Tento způsob implantace je sice finančně náročnější, hojení ale probíhá rychleji a je téměř bezbolestný.

Kvalitní klinika zaručený úspěch

Pokud přemýšlíte o transplantaci vlasů, dejte si nejvíc záležet na výběru vhodného zařízení, kde ji provedou. V dnešní době nabízí tento zákrok velké množství kvalitních klinik, bohužel se mezi nimi pohybuje také hodně podvodníků, kteří sází na nízkou cenu a dobrý marketing. Místní personál nemá často ani lékařské vzdělání a kromě nepřirozeného vzhledu vám hrozí také infekce, jizvy, nebo nadměrný odběr štěpů z dárcovské oblasti a následná plešatost nebo odumření kůže v těchto místech.

6 znaků kvalitní kliniky

 • nenabízí podezřele nízkou cenu (pod 65 000 Kč nemůžete čekat kvalitní zákrok), pozor na zařízení v Turecku – zde bývá provedeno nejvíce nepovedených transplantací
 • chirurga, který bude operaci provádět, lze najít na stránkách profesních organizací (má odpovídající vzdělání, absolvovaná školení vlasových transplantací, přednášková a publikační činnost)
 • lékař s vámi provede předoperační vyšetření a vybere vhodný způsob transplantace
 • chirurg bude přítomen po celou dobu zákroku
 • operace proběhne na soukromém sále
 • jeden lékař denně provádí maximálně tři až čtyři transplantace

Přemýšlíte o transplantaci vlasů nebo se učíte vaši pleš nosit hrdě? Podělte se s námi o svůj názor!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..