Indigové děti

Indigové děti

Indigové děti

Jistě jste si už také všimli, že v dnešní době přibývá dětí, které jsou označovány jako hyperaktivní, jsou neposlušné a problémové. Existuje teorie, která nárust počtu takových dětí vysvětluje a popisuje je jako indigové děti. I když jejich existence nebyla zatím nikdy prokázána a samotná teorie se v mnohém opírá o věci mezi nebem a zemí, možná jste se s pojmem indigové dítě už někdy setkali. Jaké tyto děti jsou s kde se tu vzaly? Pojďme se na to společně podívat.

Odkud a proč přicházejí indigové děti

Indigové děti by měly být jakýmsi novým druhem lidí, který je vybaven na novou duchovní úroveň světa, ke které se blížíme. Tyto děti svým způsobem překonaly svoje rodiče již při narození. Mezi jejich vlastnosti patří zejména neochota poddat se autoritě, chápání astrálních skutečností, kreativita a hyperaktivita. A proč se takto chovají? Pokuste si představit, že se narodíte s dnešními znalostmi třeba do pravěku a budete tamním lidem, kteří neznají oheň vysvětlovat, že lepší je maso tepelně upravené. Nespíš vás budou považovat za problematické a nepřizpůsobivé a vy se budete cítit nepochopeni. Takto nějak se údajně cítí indigové děti mezi námi.

Jak je poznámeIndigové děti

Existuje poměrně široký soubor typických znaků indigových dětí. Většinou se jejich jinakost projeví hned po narození, kdy některé rodiče zarazí, jak uvědoměle, upřeně a moudře se na ně dítě dívá. Působí to, jako by se na ně díval dospělý člověk. Mají silnou intuici a velmi brzy jsou schopny abstraktního myšlení a vnímání. Dokáží přirozeně vnímat i věci běžným lidem neviditelné, jako jsou energie, aury apod. Indigové děti jsou velmi zvídavé a bývá vskutku nesnadné ukojit jejich zvědavost a zodpovědět dostatečně jejich všetečné dotazy. Nepřijmou totiž žádné rychlé a jednoduché odpovědi, vyžadují dobrá zdůvodnění a skutečně pravdivé odpovědi. Bývají hyperaktivní, s těkavou pozorností, ale dokáží dělat i několik věcí najednou. Výjimkou není ale ani indigové dítě, které je spíše uzavřené do sebe. Často totiž utíkají do “svého světa”, o kterém nedokáží s druhými mluvit. Naopak se zvířaty, rostlinami, jinými dětmi a s přírodou komunikují velmi lehce. Řeč pro ně bývá omezující, a tak se jim těžko vyjadřují jejich přání, postoje a názory. Odmítají se řídit pravidly a příkazy, nenechají se omezovat překonanými ideály a poučkami a dají se jen těžko potrestat, protože nevnímají princip viny a trestu. Nepotřebují ho, mají totiž vrozený cit pro to, co je správné, nepotřebují tak žádnou disciplínu. Pouze jasné hranice, které mají logiku a opodstatnění. Velmi intenzivně si uvědomují životní pravdu a velice citlivě reagují na lež. Samy jsou čestné a upřímné, mají vyhraněný smysl pro spravedlnost.


Psychika a tělesné zdraví

Indigové děti si často si připadají jiné, nepochopené, nedostatečné, což jim již v dětském věku způsobuje pocity deprese a beznaděje, a mohou tak mít následně problémy se sebedůvěrou. Často se tělesně necítí dobře. Jejich smysly jsou velmi jemné, proto je možné je snadno předráždit nebo přetížit. Bývají přecitlivělé na potravu a samy nejlépe vědí, co jejich tělo právě potřebuje a co ne a jasně si o to řeknou. Trpívají atopickými ekzémy a alergiemi. Potřebují velmi málo spánku, v podstatě jen na to, aby zregenerovaly své fyzické tělo. Jsou neobyčejně citlivé a často se uchylují k pláči. V některých obdobích mohou projevovat silnou závislost na některém z rodičů.

Výchovné problémy

Z toho všeho vyplývají následné výchovné problémy v okamžiku, kdy jim rodiče nebo učitelé brání jednat podle jejich přesvědčení. To pak vyvolává prudkou negativní reakci a na neopodstatněný výchovný nátlak nebo fyzické tresty reagují tyto děti agresí. K podřízenosti je nedonutí žádný nátlak. Nelze je donutit udělat něco, čemu nevěří, a nesnáší, když se s nimi jedná jako s dítětem. Obecně mají potíže s disciplínou a autoritami. Nevnímají žádné hranice mezi hrou, výchovou, vztahy a prací a bývají netrpělivé.

Pokud máte pocit, že právě vy máte možná doma indigové dítě, vězte, že rovnováha a spokojenost všech členů rodiny velmi ovlivňuje jejich chování i zdravotní stav. A hlavně, že potřebují podporu a pochopení, potom budou spokojené a vy pochopíte, že jsou tu proto, aby změnily svět a pomohly nám všem k větší harmonii.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..