Jak často kojit


Jak často kojit
By: danielpeinado.photo
Jak často kojit

Mnoho novopečených maminek se strachuje, zda její miminko pije dostatečně, nebo jestli naopak nepije příliš mnoho, zda ho má na kojení budit jen přes den nebo i v noci atd. Nejlepší radou je nechat tomu více volný průběh a věřit svému instinktu, existují však i určitá obecná doporučení vztahující se k této problematice.

Jak často kojit
By: Daniel Lobo

Pokud máte miminko, které krásně přibírá a daří se mu dobře platí pro vás výše uvedená rada, nechat to spíše na přírodě a příliš do toho uměle nezasahovat. Miminko si samo řekne kdy a kolik mléka chce pít. Respektujte jeho potřeby a v noci se raději vyspěte, než abyste ho budila na krmení.


Jiná situace nastává v okamžiku, kdy máte miminko, které prospívá špatně a nebo se u vás projevuje nedostatečná tvorba mléka. V obou případech je potřeba zvýšit četnost kojení a pokud to jde, tak hlavně v noci. Tehdy se totiž při stimulaci tvoří nejvíce hormonu prolaktinu, který má na starosti právě tvorbu mléka. Takže kojte, kojte, kojte, často po menších dávkách a až začne miminko přibírat a množství mléka se dostatečně upraví, můžete se vrátit k volnějšímu režimu.

U novorozenců se občas stává, že pokud prodělali silnější novorozeneckou žloutenku, bývají velmi spaví a často zaspí i hlad. Takovým dětem je potřeba hlídat režim kojení a případně je i na krmení budit. Jejich spavost nebude trvat věčně a až odezní, postupně si vytvoříte nový režim vyhovující potřebám miminka.

V období růstových spurtů, tedy období zrychleného růstu, mívají děti zvýšenou potřebu mléka a pak je potřeba zvýšit frekvenci kojení ve dne i v noci, kvůli již zmíněné tvorbě prolaktinu.

Mějte na paměti, že nejvíce škodí stres, který se přenáší na miminko a způsobuje úbytek mléka.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..