Jak chránit kůži před chorobami a stárnutím?

Jak chránit kůži před chorobami a stárnutím?

Jak chránit kůži před chorobami a stárnutím?

Péče o pokožku je velmi důležitá, zvlášť pokud chceme, aby si co nejdéle zachovala mladistvý vzhled a byla zdravá. Existuje však pár rad, které tomu mohou trochu pomoci.

Masáž

Věnujte své pokožce každý den krátkou masáž, v podobě krouživých a jemných doteků pomocí prstů i celé ruky všude tam, kde se Vám podaří dosáhnout. Jednou za 2 týdny si dojděte také na celkovou masáž do masážního salonu.

Hydratace

Používejte při koupání (sprchování) hydratační sprchový gel či olej. Po koupeli pak pokožku natřete hydratačním mlékem či krémem, díky tomu se do vysušené kůže navrátí vláha.

Nekuřte

Nic neprospěje kůži víc, než když přestanete kouřit. Krev kuřáků i pokožka díky kouření přijímá o hodně méně kyslíku, ale vstřebá do sebe o hodně víc škodlivin.


Lázně

Skvělou očistou pro pokožku je horký vzduch, který si můžete dopřát v tureckých lázních. Hodinka bude dostačující. Pokud nejste milovníky příliš velkého tepla, jsou pro Vás turecké lázně to pravé, neboť v místnosti je jen necelých 50°C, vlhkost vzduchu je víc než 90%, což zaručuje dýchání bez problémů.

Pitný režim

Dostatečné množství tekutin je základ pro celý organismus, včetně pokožky. Pokud pijete o trochu víc, hlavně čistou vodu (nejlépe 2,5 litru za den), zrychlíte proces, který čistí celé tělo, a také kůži. Skvěle se hodí také ovoce a zeleninové džusy, které jsou bohaté na minerály a vitaminy, takže je pleť nejen osvěžená, ale vyživená.

Žádné ponocování

Spánek je pro Vás důležitý, a pro Vaši pokožku obzvlášť. Spěte aspoň 6 – 7 hodin každý den, nejlépe až 8 hodin. Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek vypíná kůži a vyhlazuje drobnější vrásky.

  • Dalším co lze udělat, je příliš neměnit váhu těla, protože kůže se tím, jak se stále přizpůsobuje změnám váhy ničí a vytahuje se.
  • Než půjdete ven na slunce, musíte svou pokožku chránit opalovacími krémy, které mají ochranný faktor UVA a UVB.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.