Jak čistit koberce? S obyčejným vysavačem si nevystačíte na dlouho

Jak čistit koberce? S obyčejným vysavačem si nevystačíte na dlouho

Velké množství českých domácností na podlahy stále využívá koberce, byť jejich největší boom už odezněl, dnes totiž dostávají přednost spíše modernější druhy podlah, jako jsou vinylové apod. Souvisí to s komfortem a menší náročností na údržbu. Pakliže doma máte položené koberce v obývacím pokoji, ložnici, případně v dalších místnostech, dozajista je dobré vědět, jak se o ně starat, aby interiéry byly čisté, bez prachu a špíny.

Základní údržba

Domácí koberce je nutné alespoň jednou, spíše však dvakrát týdně důkladně vysávat. Obecně platí pravidlo, že čím má koberec delší chlupy, tím více se v něm usazují drobné nečistoty a hlavně prach. Obyčejný vysavač si však zdaleka nedokáže poradit s veškerými nečistotami, a to i tehdy, investujete-li do kvalitního přístroje. Proto by měly na řadu přijít ještě další způsoby čištění.

Vysávání na mokro

V současné době se už za relativně příznivé ceny dají pořídit speciální vysavače, které fungují na bázi mokrého sání. Koberec se nejprve postříká vodou, v níž je obsažen čistící prostředek. Poté se musí vydrhnout kartáčem, ovšem jen lehce, aby nedošlo k narušení struktury samotného koberce. Následně se vše vysaje, špína se zadržuje spolu s vodou v oddělené nádobě vysavače. Tato metoda čištění koberců je vysoce efektivní, nejlepší stroje umějí takto vysát i částice, jež jsou na první pohled neviditelné. K vysávání na mokro si můžete přizvat odborníky, kteří disponují výkonnými průmyslovými stroji a jsou schopni během hodiny vyčistit velkou plochu.

Kde najít praktické rady a tipy na čištění?

Zajímají-li vás tipy nejen na čištění koberců a sedaček, ale také například na praní prádla, čištění a mytí auta atd., najdete užitečné rady na webových stránkách www.jakcistit.cz. Na webu získáte detailní informace o nejrůznějších formách čištění domácnosti, díky čemuž si s tímto úkolem hravě poradíte a váš domov se bude neustále skvět krásou, vůní a příjemným vzhledem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..