Jak funguje magnetoterapie a na co všechno pomáhá?

Jak funguje magnetoterapie a na co všechno pomáhá?

Magnetoterapie je jednou z léčebných metod, s níž se setkáte v ordinacích praktických lékařů i v rehabilitačních centrech. Přístroje pro pulzní magnetoterapii se ovšem dají pořídit i domů. Pomáhají proti celé řadě zdravotních obtíží a jejich použití je poměrně snadné.

Pulzní magnetoterapie není žádným bolestivým procesem. Přístroj se přiloží na ošetřované místo a nechá se působit, pacient si mezitím může povídat se sestrou, v domácím prostředí třeba číst nebo sledovat televizi.

Jak funguje pulzní magnetoterapie?

Celý proces funguje na principu elektromagnetické indukce, která způsobuje vznik proudu v nervových vláknech. Indukovaný proud blokuje průchod bolesti přes míchu do mozkových center, bolest je tak potlačena. Tomuto se říká analgetický efekt a využívá se ho při bolestech kloubů, karpálním tunelu, artróze kloubů či patní ostruze.

Dále má magnetoterapie vasodilatační efekt, tj. zlepšuje prokrvení. Působí totiž proti shlukování erytrocytů přenášejících kyslík v krvi. Toto se využívá u diabetu, při polyneuropatii nebo stabilizaci krevního tlaku.

Dále má léčba detoxikační efekt, působí totiž na každou buňku, indukuje v ní slabý elektrický proud, prokrvuje ji, okysličuje a zvyšuje látkovou výměnu. Hodí se to při mononukleóze, regeneraci jater, migrénách i detoxikaci organismu.


Protiedémový efekt se využívá u bércových vředů, akutního ischiasu a útlaku nervů.

Myorelaxační efekt uvolňuje křeče, používá se proti tinnitu a zánětům močového měchýře.

Hojivý a regenerační efekt působí zase na tenisový loket, Bechtěrevovu nemoc a artritidu kloubů.

Popsat všechny zdravotní potíže, na něž magnetoterapie funguje, by bylo zdlouhavé. Z ostatních můžeme jmenovat například LMD, tedy lehkou mozkovou dysfunkci. A jak je možné, že jde o tak univerzální léčebnou metodu? Elektromagnetické pole na náš organismus působí od narození, například v podobě elektromagnetického pole naší Země, a má na nás důležitý vliv.

Přístroje pro magnetoterapii si lze pořídit i domů

Magnetoterapeutické přístroje využívají nejčastěji praktičtí lékaři, nemocnice, rehabilitační centra, sportovní kluby, lázeňská centra a domovy pro seniory. Dají se však pořídit i domů, v Česku je prodává společnost FINEST. Nabízí konkrétně přístroje Biomag, které mají potvrzenou vysokou účinnost. Podle odborného zhodnocení na 1 266 pacientech z let 2012 a 2013 je úspěšnost léčby pomocí magnetoterapie Biomag více než 77 %.

Na webu Život bez bolesti – FINEST se dozvíte více informací, můžete se dostat dokonce k seznamu zdravotních institucí, které přístroje Biomag vlastní. Pokud se žádná z nich nenachází ve vaší blízkosti (což je dost nepravděpodobné), nezoufejte. Přístroj si můžete pořídit domů, odborníci vás s ním naučí pracovat. Za zkoušku to určitě stojí, šance, že budete mezi těmi, jimž magnetoterapie pomohla, je vysoká.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..