Jak funguje PayPal


Jak funguje PayPal
Jak funguje PayPal

PayPal – Internetová platební brána sloužící k platbám po celém světě. PayPal je elektronická peněženka na které můžete mít peníze, dobíjení PayPal účtu probíhá kreditní kartou (s větším poplatkem, zato okamžitě připsanou částkou) nebo bankovním převodem (bez poplatků, obvykle 1-2 pracovní dny). Účet u PayPalu je vázaný na email, takže když budete chtít poslat svému známému/kamarádovi nějaké drobné, budete chtít jeho PayPal email.

PoplatkyJak funguje PayPal

Běžný účet pro neobchodní účely nemá žádné poplatky, peníze posíláte a přijímáte zdarma. Budete-li však posílat peníze jako „For goods“ (při posílání zvolíte k čemu platba je, zda se jedná o rodinnou platbu (ta je osvobozena od poplatku, nesmíte však platit z kreditní karty) nebo o obchodní platbu, kde se poplatek strhává z platby před doručením prodejci.


Jak je to s bezpečností ?

PayPal je velmi dobře zabezpečený, při jakémkoliv nákupu přes PayPal jste chráněni 180 denní zárukou. To znamená, že pokud vám např. nedorazí zásilka/prodejce nedodá kupovanou službu otevřete si v PayPal účtu případ a peníze (v případě že na ně máte nárok) vám PayPal podpora vrátí.

Závěr

PayPal je vskutku užitečná služba, hodí se v případě že chcete platit za zboží (či služby) na internetu a nejste si jistí zda vás prodejce nepodvede. Dalším z mnoha výhod je také velká podpora – PayPal najdete téměř ve všech známých eshopech. Bohužel, v ČR nemáme k dispozici platební karty vydávané PayPalem a propojené s vaším účtem, nicméně doufáme že se tento nedostatek časem donese i k nám a našim sousedům.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..