Jak je to se skútry a řidičským oprávněním?

Jak je to se skútry a řidičským oprávněním?

Jak je to se skútry a řidičským oprávněním?

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení skútru, ale bojíte se, že budete muset absolvovat další výcvik v autoškole? Nemějte strach, řídit můžete i s průkazem pro skupinu B. Podrobnosti vám prozradíme v následujících řádcích.

S „béčkem“ lze řídit skútry do 125 ccm

V minulosti mohli držitelé řidičského oprávnění pro osobní automobil (skupina B) řídit pouze mopedy s konstrukční rychlostí do 45 km/h nebo skútr 50 ccm. Zlom nastal 19. ledna 2013, kdy nabyla účinnosti velká novela zákona o silničním provozu. Změna platí pouze na území České republiky, a proto nebyla nijak zaznamenávána do řidičského průkazu. V rámci skupiny B lze nyní řídit také skútr 125 ccm s poměrem výkon/hmotnost 0,1 kW/kg.

Zájemci o skútry musí počítat s jedním omezením. Skútr s obsahem motoru do 125 ccm sice mohou řídit s oprávněním pro skupinu B, avšak pouze motocykly s automatickou převodovkou.

Jak je to se skútry a řidičským oprávněním?
Skútr Kentoya Moto FEVER 125 4T

Konečně zákon, který má smysl

Cílem zákonodárců bylo zrychlení a zklidnění dopravy, především pak ve větších městech. Nutno podotknou, že se s novelou protentokrát skutečně trefili do černého a zájem o skútry výrazně stoupl. V městské aglomeraci se základna této skupiny jednostopých vozidel stále zvětšuje.


Skútry jsou obratné, kompaktní a dostatečně výkonné. Vzhledem k tomu, že zima v posledních letech trvá maximálně několik týdnů, se z malého motocyklu stává téměř celoroční dopravní prostředek.

Jak je to se skútry a řidičským oprávněním?
Skútr Kentoya Moto VIKING 125 4T

Kentoya nyní nabízí skútry na splátky

Pokud stále nemáte vybráno, rozhodně nepřehlédněte aktuální nabídku skútrů značky Kentoya. Výrobce slaví 21 let na trhu a umožňuje pořízení motocyklu či elektro kola na výhodné splátky s akontací od 0 %. Nemáte-li po ruce hotovost, nevadí – pořiďte si skútr již nyní a splátky hraďte z peněz, které ušetříte za provoz osobního automobilu. Více na www.kentoya.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.