Jak jíst granátové jablko?


Jak jíst granátové jablko?
Jak jíst granátové jablko?

Granátová jablka jsou vitamínová bomba. Nevíte však, jak je správně konzumovat? Přinášíme Vám tedy pár tipů, jak si toto výborné exotické ovoce užít a vychutnat.

Jak poznat chutný kousek

Při výběru v granátového jablíčka v obchodě se nejdříve zaměřte na jeho slupku. Ta by měla být pevná a hladká, nijak nepoškozená a samozřejmě bez náznaků hniloby. Když si jablko přinesete domů a nakojíte jej, jeho dužnatá brázda mezi zrníčky nesmí být příliš tuhá a zrníčka musí být křehká a v ústech by se měla přímo rozplývat.


Jak jíst granátové jablko?Jak jej konzumovat

Granátové jablíčko si rozřízneme ostrým nožem na čtyři dílky a zrníčka jednoduše vyloupáme. Zrníčka můžeme přímo jíst, nebo je můžeme použít i jinak. Například jako ozdobu různých ovocných a zmrzlinových pohárů, sladkých palačinek a lívanců, dortů a exotických salátů. Výborně se ale také hodí k rybám,  drůbeži a grilovaným masům. Džus z granátového jablka je plný vitamínů a minerálů.

Z granátových listů se také dá uvařit čaj, ze slupky granátového jablka se získává barvivo a dřevo granátovníku se díky jeho kvalitě hojně využívá v řezbářství.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..