Jak lze použít světlík lékařský?


Jak lze použít světlík lékařský?
Jak lze použít světlík lékařský?

Použití zevně:

 1. Šedý a zelený zákal – smíchejte nať světlíku lékařského s listy maliníku v poměru 1:4. Stačí vždy nasypat do hrnku jednu lžíci směsi, přelít 100 ml vroucí vody a povařit 3 minuty, pak hned scedit. Nechte na tělesnou teplotu a několikrát denně oči pečlivě vypláchneme. Stejný postup dodržujte každý den po dobu dvou měsíců.
 1. Obklad na slzící oko – smíchejte 1 lžičku rozemleté sušené natě světlíku, 1 lžičku kmínu, 1 lžičku rozemletých květu chrpy a 1 lžičku rozdrcených sušených listů jitrocele, přelijte 1/4 litrem vody, nechte přejít varem. Odstavte a nechte 24 hodin vylouhovat. Odvar používejte několikrát za den na slzící oko. Uchovávejte ho v chladu.
 1. Univerzální obklady
 • smíchejte špetku heřmánku s 1 vrchovatou lžičkou světlíku, spařte 250 ml vody a nechte 15 minut   louhovat. Po vychladnutí, přikládejte na oči jako obklad.
 • 2 g sušeného světlíku rozdrťte na prášek, zalijte 100 ml studené vody, nechte přejít varem a za 2 minuty sceďte. 3 – 4 denně přiložte na oči jako obklad a nechte 10 – 15 minut působit.
 1.     Léčba ječného zrna
 • 5 lžic sušeného světlíku zalijte 250 ml vroucí vody, nechte 10 minut louhovat a pak slijte. Do odvaru namáčejte obvaz a přikládejte na ječné zrno. Obklad dávejte 5 krát denně, uleví se Vám.

Stejně jako při užívání zevně, souvisí vnitřní užívání světlíku v první řadě se zlepšováním zraku, čehož můžete dosáhnout jeho pravidelným pitím.

Na co pomáhá pití světlíku

 • zlepšení zraku
 • pozitivní účinek na žaludek
 • snížení kyselosti v žaludku
 • prevence proti vzniku vředů
 • pomáhá při migrénách, nespavosti a celkové únavě
 • působí pozitivně na duševní vyčerpanost

Použití vnitřně

 1. Čaj při léčbě očí – 1 lžičku nati světlíku zalijte 250 ml vroucí vody, nechte louhovat půl hodiny. Pijte po malých doušcích, nejlépe vlažné 3 x denně.
 1. Čaj univerzální – 2 lžičky světlíkové nati povaříme v 250 ml vody, 15 minut necháme louhovat, scedíme a popíjíme průběžně několikrát za den (tento čaj pomáhá na pocity nechutenství, záněty dýchacích cest i na choroby očí).
 
11Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..