Jak lze využít citron?

Jak lze využít citron?

Jak lze využít citron?

Účinky citronu na podporu metabolismu známe všichni. Každé ráno sklenka vlažné vody Vás dokáže nakopnout. Citron má však pozitivní účinek na rty, pokožku a vlasy.

Rty

Pokud chcete mít jemné a hebké rty, potřete si je před spaním plátkem citronu, již po několika dnech budou rty vypadat zdravější. Navíc budou hydratované.

Krásná pleť

Peeling je pro očistu pokožky důležitý, což o tom čistě přírodním platí dvojnásob. Vedle kávové sedliny lze na peeling použít několik kapek citronu s trochou soli. Pro Váš obličej to bude balzám.

Světlé vlasy

Chcete-li mít světlejší vlasy, připravte si 200ml teplé vody, vymačkejte do ní 1 citron, promíchejte a nastříkejte vše na vlasy. Poté se posaďte několik chvil na sluníčko a nechte ho, aby Vaše vlasy krásně vyšisovalo.


Úsměv

Jestli chcete mít svůj úsměv jako celebrity, pak je dobré smíchat šťávu z poloviny citronu s trochou jedlé sody, pomocí zubního kartáčku pak směs jemně vtírejte do zubů. To pomůže k jejich vybělení, nesmíte však tuto metodu používat příliš často, maximum je jednou až dvakrát do měsíce, protože by mohlo dojít díky jedlé sobě k poškození skloviny.

Nehty

Smíchejte 1 polévkovou lžíci olivového oleje a pár kapek citronové šťávy. Vzniklou směsí potírejte své nehty, přestanou se lámat, třepit a budou krásně zdravé.

Péče o pokožku

Kdo má problém s vysušenou pokožkou, by se měl po každé koupeli natírat krémem. Když do něj navíc přidáte několik kapek citronové šťávy, dodáte pokožce důležité živiny i hydrataci.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.