Jak může ovoce uškodit?


Jak může ovoce uškodit?
Jak může ovoce uškodit?

V současnosti je módní a velmi oblíbené pít různé džusy, takže odšťavňovače jedou na plné obrátky. Je to rychlé, praktické a do těla dostanete v pár doušcích spoustu zdraví prospěšných vitaminů, minerálů a dalších živin. Bohužel může našemu organismu tento typ snídaní a svačinek také uškodit, neboť ho to značně zatíží.

Co si dopřát?

Oblíbené džusy a ovocné koktejly jsou sice dobré, ale většinou také plné cukru či vlákniny, přestože by jejich obsah měl být vyvážený. Pokud se rozhodnete pro tyto zdravější nápoje, sáhněte rozhodně po smoothies, což je rozmixované ovoce nebo zelenina. Dužina osahuje cukr, slupka zase vlákninu. Takže máte v koktejlu oboje. Když tam dáte jen ovoce, bude tam příliš cukru, což může mít za následek velký nárůst energie, ale taky změnu nálady, únavu až vyčerpání, ospalost a hlad. Odborníci proto doporučují, aby se při přípravě ovocných smoothies vždy přidával kousek nějaké zeleniny, která sníží příliš vysoký obsah cukru v ovoci.


Sušené ovoce

V předvánočním čase je sušené ovoce a křížaly vyhledávanou pochoutkou k zakousnutí či ke svačince. Ovocný cukr, fruktóza, je v sušeném ovoci ve vyšší koncentraci než v čerstvém. Obsahuje také spoustu vlákniny. Někomu však může sušené ovoce způsobovat nadýmání, průjem a další trávicí obtíže, kvůli jejich úpravě sířením. Bránit se tomu dá důkladným omýváním ovoce a konzumace rozumných dávek, stačí hrst jen pro chuť.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..