Jak můžete pomoci opuštěným zvířatům?


Jak můžete pomoci opuštěným zvířatům?
Jak můžete pomoci opuštěným zvířatům?

Každá němá tvář potřebuje dostatek lásky a péče, bez ohledu na to, jestli je to pejsek, kočička či jakékoliv jiné zvíře. Pravdou je, že opuštěná zvířata zaplňují útulky čím dál víc. Ať už se jedná o pejska, kterému zemřel majitel, nevhodný vánoční dárek či koťátka, která si Vaše kočka pořídila během potulování venku. Je jasné, že vzít si nějaké zvířátko domů nemůže každý, přesto ale můžete na nějaké přispět a tím mu trochu pomoci. Nikdo po Vás nechce žádné závratné sumy, i malá pomoc se počítá.

V útulcích se nachází zhruba 8 tisíc opuštěných zvířat a jejich počet stále narůstá, ale i když se tato zařízení snaží poskytnout všem tu nejlepší péči, bez pomoci se často neobejdou. Tím nejdůležitějším jsou samozřejmě finance.

Na co jsou peníze využity?

 • nákup krmiva
 • zajištění veterinární péče
 • kastrační programy
 • nákup chovatelských potřeb
 • materiální vybavení
 • výstavba a zařízení nových kotců a výběhů

Návštěva útulku

Péče je sice velmi důležitá, ale láska a projev zájmu o každé zvířátko také. Proto neváhejte a máte-li čas a chuť, zajděte se do nějakého útulku podívat, pomazlete se s vybranou kočičkou či pejskem, vezměte ho vyvenčit, pohrajte si s nimi, zkrátka jim věnujte trochu svého času a lásky, budou Vám za to vděční víc, než myslíte.


Co můžete darovat?

Existuje celá řada potřeb, které můžete darovat a tím pomoci. Vhodné jsou zejména potřeby pro pejsky, ale i různé přípravky a také materiální pomoc, v neposlední řadě i krmivo.

Potřeby pro pejsky

 • delší pevná vodítka
 • obojky (pro střední a velká plemena psů)
 • misky na vodu i na krmivo
 • deky
 • psí polštáře
 • pelíšky

Samozřejmě, že pokud máte k dispozici třeba opotřebované, ale nepoškozené věci po vlastním pejskovi, které nepotřebujete, můžete darovat i ty, není to nutnost, aby věc byla pouze nová, důležité je, aby byla v takovém stavu, že se ještě může použít. Pro kočičky můžete pořídit třeba stelivo.

Potřebné přípravky

Nejdůležitější jsou přípravky určené k odblešení a odčervení. Pořídit je můžete nejen v lékárně, ale také přímo v ordinaci veterinárního lékaře.

Materiální pomoc

V tomto případě se jedná o materiál, který se bude moci použít na výstavbu nových kotců, ale také psích boudiček. Hodit se bude různé oplocení, OSB desky, dřevo a další potřeby. Kdo je manuálně zručný a bude mít chuť přiložit ruku k dílu, může se v útulku dohodnout a s budováním zvířecích pelíšků pomoci. Stačí Vám jen trochu zkušeností, šikovné ruce a můžete začít.

Krmivo

Co se týká krmiva, pak jsou tím nejvhodnějším granule, a to jak klasické, tak třeba i dietní, protože určitě i v útulku může být pejsek, který bude mít třeba jaterní dietu a podobně. Není na škodu, když se s útulkem, který hodláte obdarovat, poradíte, jaké konkrétní granule by pro ně byly aktuálně nejpotřebnější a podle toho teprve nakoupit. Pořídit můžete také různé konzervy a kapsičky, určené přímo pro zvířátka.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..