Jak na koupel pro zahřátí?

Jak na koupel pro zahřátí?

Jak na koupel pro zahřátí?

Pobyt venku je v zimním počasí zárukou toho, že vaše tělo řádně prochladne. Stačí i obyčejná procházka a člověk je zmrzlý na kost. Nic neprohřeje tělo lépe, než vana plná horké vody s přídavkem něčeho voňavého, co nám ještě umocní relaxaci. Jakou koupel připravit?

Vůně levandule

Pokud jste po celém dni nejen zmrzlí, ale také přetažení či nemůžete usnout, pak je skvělá levandule. Tato bylinka pocházející z Provence pomáhá uvolnit stres a napětí, zároveň nás zbavuje vyčerpání a pomáhá při nachlazení. Buď můžete použít bylinku jako takovou nebo pořídit levandulový koupelový olej či koupelovou mořskou sůl.

Med a mléko

Spolu s uvolněním můžete o svou pokožku i pečovat, zejména pokud trpíte na suchou a citlivou pleť. Stačí, když do vany s vodou přidáte 1 litr teplého plnotučného mléka smíchaný s půl hrnkem medu. Můžete také zakoupit koupelovou sůl s mlékem a medem nebo kozí mléčnou koupel.


Jak na správnou koupel?

Měl by to být čas, který bude jen váš. Dejte do koupelny svíčky, zapalte je a k tomu si potichu pusťte oblíbené hudební skladby. Relaxace a zahřívání vám půjde mnohem lépe. Co dál?

  • Koupelnu zahřejte na co nejpříjemnější teplotu a nezapomeňte prohřát také osušku.
  • Do vany napusťte horkou vodu, jakou snesete a přidejte bylinky nebo cokoliv jiného.
  • Pod šíji si dejte měkký srolovaný ručník a odpočívejte ponořeni ve vodě.
  • Relaxujte zhruba 20 minut a poté si dejte krátkou sprchu. Lehce se osušte, ale pokožku nesmíte drhnout, ručník stačí jen jemně přikládat.
  • Vlhkou pokožku, která je ještě teplá namažte kvalitním výživným nebo hydratačním krémem, popřípadě olejem a vklouzněte do županu.
  • Chvilku se natáhněte, abyste si po koupeli odpočinuli, a pak se můžete vrhnout zpět do reality.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..