Jak na krásné nehty?


Jak na krásné nehty?
Jak na krásné nehty?

Dokonalá pleť a krásné lesklé vlasy jsou sice důležité, ale to k Vaší dokonalosti nestačí. Stejně důležité jsou i Vaše nehty a jejich vzhled. Zažloutlé a polámané nehty, špína pod nehty a podobně, to vše může Vaši image značně narušit a každý si těchto malých nedokonalostí ihned všimne.

Samozřejmě, že v dnešní době máme všichni na spěch, přesto si na sebe udělejte čas a věnujte svým nehtům péči aspoň jednou týdně.

Jaká péče pomůže?

Jistě budete souhlasit, že nejlepší volbou jsou čistě přírodní suroviny, které Vašim nehtům dopřejí vše potřebné, a ještě máte jistotu, že si neškodíte žádnou chemii, jako je tomu v případě kupovaných produktů pro tyto účely.


Medové zábaly

Správný zábal je nedílnou součástí péče o nehty. Většinou používáme regenerační krémy na ruce, ale skvěle poslouží také med, který rozmícháte v trošce mléka a nanesete na ruce, poté si navlékněte rukavice z bavlny a zhruba 15 minut zahřívejte ruce v rukavicích pod dekou. Pak ruce důkladně omyjte čistou vlažnou vodou, osušte a namažte třeba kokosovým olejem, který nechte vstřebat.

Lázeň z citronu

Připravte si malé umyvadlo nebo misku, nalijte do ní teplou vodu a přidejte čerstvou šťávu z půlky citronu. Trochu promíchejte a ponořte do vody ruce a nechte máčet nehty po dobu 2 – 3 minut. Kůžička kolem nehtů bude měkčí, díky čemuž půjde lépe upravit a v případě potřeby i odstranit.

Využijte toho, že jsou nehty krásně měkké a skleněným či papírovým pilníkem je zapilujte do požadované délky. Pokud nemusíte, nepoužívejte kovový pilník, protože ten nehtům příliš nesvědčí. Jakmile dokončíte zapilování u všech nehtů, věnujte trochu času i nehtové kůžičce. Bude-li se Vám málo měkká, natřete jí olejíčkem na nehty a pak teprve se pusťte do úpravy.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..