Jak na kvalitní videokonference? Důležitý je především zvuk

Jak na kvalitní videokonference? Důležitý je především zvuk
Jak na kvalitní videokonference? Důležitý je především zvuk

Kvalitní videokonferenci můžete vést i ve vaší firmě. Stačí vám k tomu dostatečně dobrý zvuk a přenos videa. Jak na to? To vám poradíme v tomto článkuKvalitní videokonference jsou něčím, co není přílis běžné ani v dnešní době. V následujících řádcích jsme si proto pro vás připravili několik rad, jak vaši pracovní konferenci posunou na zcela novou úroveň.

Kvalitní obraz

Videokonference nemusí být umění. Abyste si z ní ale všichni odnesli co nejlepší zážitek, je potřeba začít investovat. A to alespoň do základní techniky. K tomu, abyste mohli začít pořádat kvalitní videokonference, nepotřebujete špičkové vybavení. V první řadě byste se měli postarat o to, aby na vás bylo dobře vidět. To znamená, že byste si měli pořídit co nejlepší kameru.

Jestliže využíváte videokonference jen ke komunikaci ve vaší firmě, rozhodně nemusíte pořizovat špičkové konferenční systémy. Vystačíte si s levnější webkamerou, která dokáže zobrazit dostatek detailů a vytvořit kvalitní obraz. Takové kamery vás budou stát v některých případech jen pár stovek, což rozhodně není příliš velká investice.

Dobrý zvuk

K předávání informaci je ale důležitější zvuk. Video je sice dobrý bonus, bez zvuku se ale neobejdete. Jestliže tedy chcete, abyste mohli vaše znalosti a postřehy předávat co nejlépe, pořiďte si kvalitní mikrofon. Opět se ale zamyslete nad tím, jak jej vlastně budete využívat. Jestliže jej budete potřebovat pouze pro komunikaci s kolegy, pak po těch nejlepších kouscích rozhodně sahat nemusíte. Existují ale případy, kdy opravdu kvalitní mikrofon využijete i mimo své pracovní povinnosti.

Záleží především na tom, jaké jsou vaše koníčky. Jestliže tvoříte videa, podcasty, dabing, nebo si zkrátka jen potrpíte na kvalitním zvuku, pak je dobrý mikrofon nutností. Připravte se ale na to, že k dosažení špičkové kvality zvuku si nevystačíte jen se samotným mikrofonem. Dobře fungující soustava vás tak může stát i několik desítek tisíc korun.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..