Jak na oslavu Silvestra?

Jak na oslavu Silvestra?

Jak na oslavu Silvestra?

Domácí oslava Silvestra by měla být stejně velkolepá, jako když slavíte někde venku. Je to z toho důvodu, že se v poslední den roku loučíte s tím, co bylo a vítáte Nový rok s tím, co bude. Když si pozvete své nejlepší přátelé, případně i další příbuzné, můžete slavit společně a skvěle se tak pobavit. Důležité je, aby bylo vše pečlivě připraveno a vyladěno do posledního detailu. Jak Silvestra slavit?

Slavnostní stůl

Než začne to pravé veselí, spojené s konzumací různého alkoholu, je dobré začít vydatnou večeří o několika chodech. Na menu by neměl chybět předkrm, hlavní jídlo ani dezert. Nezapomeňte také na slavnostní příbory, nádobí i ubrus, které před večeří prostřete. Jakmile máte prostřeno, můžete na stůl naaranžovat mísy s chipsy, křupkami, tác s jednohubkami a chlebíčky, a také nějaké cukrovinky.

Hlídejte čas

Svátečně prostřený stůl, který doplníte pamlsky, aby bylo co zobat po večeři, ještě obohaťte o nějaké hodiny, které budou ukazovat skutečně přesný čas a všichni tak budou moci hlídat, kolik času ze starého roku zbývá a za jak dlouho bude novoroční půlnoční přípitek. Uvidíte, že bude večeře mnohem živější.


Ohňostroj

Je zvykem, že o půlnoci po přípitku a případně i políbení přichází na řadu zábavní pyrotechnika. Jestliže se petard bojíte, klidně si vystačíte s obyčejnými prskavkami, které umístíte doprostřed sklenky, jež předtím naplníte pískem. Dobré je postavit sklenky s prskavkami na nehořlavý tác, který zabrání tomu, aby se od jisker z prskavek vznítila nějaká dekorace či ubrus.

Zábava u večeře

Vedle konverzace o všem možném, vyprávění vtipů, různých vtipných příhod ze života a podobně, můžete pro každého hosta vyrobit malé menu, kde bude seznam jídel, která jste připravili k večeři a zároveň kolonka, do níž bude moci každý zapsat známku, jak mu dané jídlo chutnalo. Společně pak udělejte celkové hodnocení, u kterého se jistě pobavíte.

Bublinky pro každého

Zásobte se mini láhvemi sektu, zlatým papírem a mašlemi, vyrobte si jmenovky a pusťte se do přípravy překvapení. Každou lahev zabalte do zlatého papíru tak, aby koukal jen špunt ve zlatém obalu. Papír uvažte mašlí a přidělejte jmenovku. Takhle to udělejte se všemi lahvemi a každému hostu postavte jeho lahev na příslušné místo, kde bude sedět. Každý si pak otevře ke slavnostnímu přípitku svou vlastní lahev. Ten, kdo nedorazí, bude mít smůlu, protože jeho lahev vypijí ostatní.

Květiny

Zaskočte do květinářství a kupte velký puget řezaných květin, který bude bohatý, ale nebude při umístění na stůl překážet hostům ve výhledu. Snažte se vybrat nepříliš voňavé druhy, aby nenarušily klidný průběh večeře. Rozhodně nekupujte rostliny, o kterých je známo, že jsou jedovaté. Puget postavte v pěkné váze doprostřed prostřeného stolu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..