Jak na úklid domácnosti?


Jak na úklid domácnosti?
Jak na úklid domácnosti?

Prostředků, které můžete použít na úklid je v obchodech nepřeberné množství. Leštěnky, saponáty, desinfekce a další. Cokoliv potřebujete vyčistit, na všechno seženete ten správný výrobek. Co když se ale chystáte na víkendový úklid a v sobotu ráno zjistíte, že Vám nějaký prostředek chybí, ale do obchodu se Vám nechce? Žádný problém, pokud Vám něco chybí, klidně si můžete vyrobit svůj vlastní produkt jen z toho, co máte zrovna doma v zásobě.

Čištění koberců

Vyrobte si domácí pastu, na kterou budete potřebovat ocet, vodu a jedlou sodu. Podle toho, jaké množství čistící pasty budete potřebovat, tak musíte volit poměr jednotlivých surovin. Důležité je, abyste po smíchání všech tří složek získali konzistenci pasty. Pak jen stačí, abyste pastu nanesli na kartáč a vydrhli jím koberec. Sodu, která na koberci zůstane, jednoduše vyluxujte. Jestli se Vám nechce dělat pasta, můžete zkusit koberec posypat kypřícím práškem do pečiva, přes noc nechat působit a ráno jednoduše vyluxovat.


Čištění odpadu

Do kbelíku dejte 4 litry horké vody (ne vroucí), přidejte 1 malý hrnek kuchyňské soli, promíchejte a nalijte do odpadu, který se Vám ucpal. Jestliže to nepomůže, přidejte ještě půl hrnečku sody, jež zalijete hrnkem octa. Nechte zhruba 15 – 20 minut působit a pak propláchněte horkou vodou.

Čistidlo na kožené boty

V misce smíchejte půl hrnku olivového oleje a šťávu z 1 – 2 citronů. Naneste na boty, nechte několik minut působit, aby se tekutina lehce vsákla. Nakonec boty vyleštěte jemným a pokud možno měkkým hadříkem. Bohatě bude stačit, když takto boty ošetříte dvakrát do měsíce.

Čistič na nerez

Na nerez výborně funguje obyčejný ocet, ať už čistíte sporák, kuchyňskou linku či dřez. Když použijete olivový olej, do kterého namočíte hadr, bude vše nejen čisté, ale díky oleji také lesklé. Olivovým olejem vyčistíte prakticky cokoliv a rozhodně jím neutrpí Vaše ruce.

WC čistič

Do jakkoliv znečištěné mísy nasypte hrnek jedlé sody, zalijte hrnkem octa a nechte působit tak 20 minut. Poté pomocí WC štětky či kartáče mísu vydrhněte a spláchněte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..