Jak na úspěšný online marketing

Jak na úspěšný online marketing
Jak na úspěšný online marketing

Pokud chcete docílit většího množství objednávek nebo poptávek z vašich webových stránek, pravděpodobně se rozhodnete pro online marketing. Jaká pravidla je ale třeba dodržovat, aby byl váš online marketing opravdu úspěšný?

Je o vaše produkty a služby zájem?

Předpokladem úspěšného prodeje je v prvé řadě to, aby byl o vaše produkty a služby zájem. Nestačí mít něco, o čem jste jen vy přesvědčení, že je to skvělé. Ale nikdo jiný to nezná. Propagovat takový produkt či službu bude velmi časově i finančně náročné. Propagace produktů a služeb, o které je přirozeně zájem, je poté pochopitelně mnohem snazší. 

Nastavit reklamu nestačí

Pamatujte na to, že reklama sama o sobě vaše produkty a služby neprodá. Prodává totiž web. Proto se soustřeďte na kvalitní webové stránky, které potenciální zákazníky přesvědčí k tomu, aby provedli objednávku.

A na co se konkrétně zaměřit? Tak například na to, aby váš web byl kontrastní. Vsaďte na klasiku, tedy černý text na bílém pozadí. Pamatujte také na to, aby se web celkově dobře používal. Vyhněte se nejrůznějším pohyblivým prvkům nebo pohyblivým nákupním košíkům. 

Lidé se na váš web nechodí dívat, ale především hledat informace. Proto jim je naservírujte na zlatém podnose. Nestačí pouze zkopírovat informace od výrobce. Nechte si vytvořit profesionální produktové popisy, které budou pracovat s emocemi, potřebami a obavami vašeho potenciálního zákazníka. 

Zkoušejte a poučte se z chyb

V marketingu obecně neexistují žádné zaručeně úspěšné cesty, kterých by se stačilo pouze držet. To, co funguje vaší konkurenci, nemusí fungovat vám. Proto je třeba neustále zkoušet něco nového a poučovat se z případných chyb. 

Při rozhodování o dalším postupu vycházejte ze statistických dat. Ale pozor. Vyhodnocování jednotlivých kroků nelze provádět z malého množství dat. Z 10 prokliků na reklamu jen těžko uděláte nějaký statisticky relevantní závěr. Ale u 1 000 prokliků už je situace jiná. Neustále proto měřte, vyhodnocujte a optimalizujte. Snažte se vydržet a hledat nové cesty. Vyplatí se to. 

Více informací o tvorbě webových stránek a online marketingu najdete na www.mdwebdesign.cz

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..