Jak na vánoční úklid?

Jak na vánoční úklid?

Jak na vánoční úklid?

Každoroční vánoční úklid znamená pro spoustu lidí velký stres. Všichni se honí za prací, nákupem dárků, pečením cukroví a podobně, takže úklid je pak něčím co hodně zdržuje. Přestože děti Vánoce milují, pro dospělé je to čas stresu a velkého chaosu. Jak takový úklid přežít?

Jak začít?

Nejdříve si stanovte jasný postup, kde a s čím začnete. Mějte v úklidu systém, ať nelítáte ze strany na stranu. Nejlepší je když začnete nahoře, abyste zamezili tomu, že to co jste uklidili dole, vám zaneřádí špína ze shora. Nesnažte se všechno udělat za jeden den. Vypracujte si pečlivý harmonogram prací a den po dni se ho držte.

Naučte se vyhazovat

Rozčiluje vás, že se vám a dalším členům rodiny stále někde něco povaluje, aniž by to kdokoliv potřeboval? Leží to tam každý den a nikdo na to nesáhne? Jednoduchá pomoc, prostě to vyhoďte. Zbavte se všech zbytečností, které nikdo nepoužívá. Ušetříte peníze za nákup a ještě čas, jež byste strávili jejich úklidem. Místo toho si kupte něco pro sebe nebo nějaký vánoční dárek.

Hudba k práci


O hudbě je všeobecně známo, že léčí. Toho můžete využít i při úklidu. Když si pustíte k práci své oblíbené skladby, rozptýlíte se, úklid vám půjde rychleji a navíc vás nebudou stresovat maličkosti.

Úklid formou hry

Máte doma děti? Pak neváhejte a zapojte je do vánočního úklidu také. Pojměte to ve formě zábavy, kdy například ten, kdo rychleji vyluxuje nebo najde více zbytečných předmětů, které je potřeba uklidit, tak dostane za odměnu čokoládu a podobně. Zapojte fantazii a uvidíte, že vám to půjde lépe, než když na to budete sami.

Bez mytí oken

Díky nízkým teplotám se budou okna před vánoci hůře mít, zároveň s tím se budou mlžit a obtížně leštit. Pokud nemusíte, tak je nemyjte. Jestli ano, použijte kvalitní stěrku na okna a čistič s obsahem alkoholu. Vynikající je vysavač na okna, kterým okna umyjete a zároveň osušíte.

Čas jen pro vás

Vánoční úklid je jistě důležitý, ale pamatujte si, že vaše zdraví také. Rozhodně vám nikdo neutrhne hlavu za to, že není vše vymydlené a vyšperkované na 100%. Najděte si čas jen pro sebe, relaxujte, věnujte se rodině a přátelům a ukliďte jen tolik, na kolik se budete cítit. Kvůli vánocům se přece nestrhnete.

Vhodní pomocníci

  • Vysavač na okna
  • Robotický vysavač
  • Savo na podlahy
  • Antibakteriální ubrousky na čištění povrchu
  • Turbo mop
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..