Jak na výběr té správné kancelářské židle?

Jak na výběr té správné kancelářské židle?
Jak na výběr té správné kancelářské židle?

Žijeme v době, kdy spousta lidí tráví svou pracovní dobu za stolem u počítače. To samozřejmě není nutně špatné, avšak nalijme si čistého vína. Naše tělo není uzpůsobeno k tomu, aby bylo denně 8 h ve stejné pozici. A už vůbec ne když je ta pozice špatná a poškozuje vám držení páteře.

Když se ohlédnete do historie, lidé museli fyzicky pracovat mnohem více než nyní. Za několik generací si možná řekneme, že jsme se sedavějšímu stylu života již přizpůsobili, nyní to tak ovšem není. Dlouhé hodiny sezení byste měli vyrovnávat pohybovou aktivitou. Najděte si nějaký sport, případně choďte aspoň na procházky. V práci investujte do kvalitní kancelářské židle.

Udělejte něco pro své zdraví

Dobrou kancelářskou židli nepořídíte za tisícovku, to říkáme na rovinu. Když si ale zvážíte, kolik času na ní za den, týden, měsíc, rok strávíte, tak takhle investice se určitě vyplatí. Rozhodně doporučujeme jít si ji osobně vyzkoušet. Klidně hned na začátku svého pátrání po dobré židli zajděte do obchodu, který kancelářské židle prodává, a pár si jich vyzkoušejte. Uvidíte, co je pro vás vlastně důležité, protože každému sedne něco jiného. Ve finále si židli klidně můžete objednat z internetu, když ji tam najdete levněji.

Jak by měla vypadat ergonomická židle?

V prvé řadě by měla být co nejvíce nastavitelná. Každý má unikátní postavu, a tak si potřebuje výšku židle, výšku opěrek a další parametry nastavit podle sebe. Při sezení byste v kolenou měli mít pravý úhel, chodidla by měla být na zemi. Záda musí být narovnaná, pohodlně opřená. Do monitoru byste neměli koukat ani dolů, ani nahoru.

Kdo kancelářskou židli zaplatí?

Kancelářská židle by se neměla dědit, protože každý potřebuje jinou. Možná budete mít štěstí a dostanete v práci takovou, která se dá bohatě nastavit, takže vám bude vyhovovat. Jinak si ale neváhejte koupit novou. Zkuste se domluvit s vedením, že by vám firma třeba část přispěla a část jste zaplatili vy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..