Jak nám prospívá kapří maso?


Jak nám prospívá kapří maso?
Jak nám prospívá kapří maso?

Sladkovodní ryby jsou oblíbené pro jejich kvalitní maso. Jeho konzumací prospíváme svému zdraví. Látky, které jsou v něm obsažené, mohou pomáhat v prevenci proti mnoha civilizačním chorobám.

Co obsahuje?

  • lehce stravitelné bílkoviny
  • omega-3 nenasycené mastné kyseliny
  • 70% vody
  • esenciální aminokyseliny

Díky pozitivní struktuře bílkovin, jež mají na rozdíl od teplokrevných zvířat jednoduchou strukturu, je možné kapra snadno a rychle tepelně upravovat, aniž by ztratil své důležité látky, které naše tělo potřebuje. Díky velkému podílu vody v mase a naopak minimálnímu obsahu tuku (u kapra jsou to jen 3%), se hodí při redukčních dietách. Důležitý je však složení rybího tuku, neboť právě v něm jsou cenné omega-3 polynenasycené mastné kyseliny, jež působí blahodárně na náš organismus.


Na co pomáhá rybí tuk?

  • prevence nemocí srdce a cév
  • hladina cholesterolu v krvi

Jakého kapra koupit?

Kapr je jedna z mála potravin, u které se nesmíte řídit pravidlem, že čím větší tím lepší. Právě naopak, velký kapr nemá chuťově dobré maso, proto je doporučováno je po výlovy pustit zpět do vody, bohužel ne každý rybář to tak dělá.

Důležité je si zkontrolovat, zda nemá kupovaný kapr zakalené oči nebo nezavání bahnitým zápachem. V době vánoc jsou ryby k dostání před většími obchody nebo také ve výlovech. V průběhu roku pak v klasických supermarketech, kamenných obchodech, které se specializují na prodej živých ryb a nebo na tržnici (rybích trzích). K dostání je také mražený kapr a toho prodávají prakticky v jakémkoliv obchodě s potravinami.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..