Jak o velikonocích nepřibrat?


Jak o velikonocích nepřibrat?
Jak o velikonocích nepřibrat?

Stejně jako na vánoce, řešíme podobné obavy i na velikonoce. Spousta dobrůtek, které se na svátky chystají, nás svádí k hříchu a my se obáváme, abychom za těch pár dní nenabrali zbytečná kila navíc. Co lze udělat, abychom tomu zabránili a přitom si mohli nějaké to mlsáníčko dopřát?

Správný start

Dříve, než se vrhnete na vše, co jste nachystali, potřebujete důkladně pročistit trávicí ústrojí, zejména pak střeva. Co pomůže?

  • Ráno vypijte sklenici teplé vody, do které dáte šťávu z 1 citronu a 2 lžíce rozemletých lněných semínek.
  • Zařaďte na svůj jídelníček zeleninové šťávy, nejlepší je kombinovat brokolici, celer, červenou řepu, mrkev, okurku, stroužek česneku, kousek cibule a malý kousek zázvoru.

Zdravé mlsání

K velikonočním svátkům patří všechny možné pamlsky z čokolády. Bohužel klasická čokoláda jen podporuje tloustnutí a také vývoj plísní a parazitů v těle. Pokud se sladkostí nehodláte vzdát, buď si upečte nějakou zdravější formu sami, nebo si kupte čokoláda s obsahem kakaa minimálně 70%. Nebudete po ní tloustnout a ještě dodáte tělu hořčík a spoustu antioxidantů.


Lahůdky a uzeniny

Přestože mnozí z nás si život bez uzenin nedokážou představit, jsou to bohužel potraviny, po kterých se dost přibírá na váze. Jestli se jich i přesto nechcete vzdát, zkuste si k nim dávat aspoň zeleninu, pokud možno větší podíl zeleniny a menší podíl uzenin.

Podobně jako uzeniny jsou na tom i obložené chlebíčky, bagety a podobně. Chutnají nám, ale nic zvláštního z nich nemáme. Lepší je sáhnout po zdravější variantě v podobě celozrnných baget. Když si takovou bagetu rozříznete, rozetřete na ní kozí sýr, přidáte zeleninu jako oblohu a trochu nasekaných bylinek (pažitka, petrželka).

Pohyb

Máte-li podpořit své trávení a bojovat proti přibírání na váze, pak je důležité, abyste si po jídle hned nesedli nebo dokonce nelehli, ale šli třeba na krátkou třicetiminutovou procházku. Rozhýbete své trávicí ústrojí, tělo bude moci lépe vstřebat důležité živiny a nebude se ukládat nic navíc, co by nebylo potřeba a jen by to zvyšovalo Vaši váhu.

Ovládání myšlení

Když už začnete mlsat, nesmíte myslet na to, že to co sníte, Vám neprospívá a že po tom budete tlustí. Je dokázáno, že to na co se myslí, se pak většinou stane. Je proto lepší, když to sníte a budete myslet na něco jiného, než neustále na hubnutí a to, že vše co sníte, jde na Vaši váhu v negativním slova smyslu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..