Jak ošetřit řeznou ránu?

Jak ošetřit řeznou ránu?

Jak ošetřit řeznou ránu?

Můžete mít uklizeno sebevíc a stejně se ve Vašem obydlí budou vyskytovat miliony bakterií, tomu nemáte jak zabránit. Vždy se říkalo, že nejvíce takových bakterií je na toaletě, ale to už zdaleka není pravda, nejčastějším místem, pro jejich výskyt je naopak kuchyň. O kuchyni se říká, že je srdcem každého domu, přesto je to ráj bakterií. Když se navíc v kuchyni ještě pořežete, pak máte větší šanci, že se některá bakterie dostane do řezné rány, než když se pořežete v koupelně. Následovat pak mohou nemilé komplikace.










  • Každá taková rána má většinou rovné okraje, pokud si kus kůže neodříznete a zůstanou tak oba u sebe.
  • Zastavení krvácení je už o něco horší, často nám dokáže i miniaturní ranka krvácet, jako bychom si pořezali polovinu ruky. Malá zranění si zvládnete ošetřit sami, hlubší rány by měl zkontrolovat lékař, zda nedošlo k nějakým poškozením, zároveň Vám ruku ošetří.

Jak si pomoci?

V současnosti se na trhu vyskytuje Akuto Sopjodin spray, což je přípravek, který dokáže zastavit krvácení, současně také ošetřuje povrchová zranění. Stačí jen nastříkat na zranění, čímž se na povrchu vytvoří takový gelový štít (bariéra), jež absorbuje vytékající krev a podpoří hojení řezné rány. Vaše zranění se bude v klidu hojit, nehrozí vniknutí bakterií a Vy tak můžete v klidu pracovat dál.

 



Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.