Jak pečovat o nohy?


Jak pečovat o nohy?
Jak pečovat o nohy?

Péče o nohy je důležitá a teď v zimě to platí dvojnásob, protože nohy jsou celé dny utěsněné v zimních botách, čímž trpí stejně, jako když jdete někam na společenskou událost na vysokých podpatcích. Vedle odpočinku, který prospěje nejen Vám, ale i Vašim nohám, zkuste dodržovat základní činnosti, jež budou po pro nohy balzámem.

Koupel pro nohy

Určitě budete souhlasit, že už samotné vnoření nohou do lavoru s vlažnou vodou je úlevné, ale když přidáte i něco navíc a uděláte vše správně, budete mít pocit, že chodíte po obláčku, protože nohy budou krásné a nebudou Vás bolet.

Nejlepší je samozřejmě přidat sůl do koupele, zkuste třeba Epsomskou, která je bohatá na síran a hořčík, uvolňuje svalstvo, změkčí paty a účinně sníží pocení nohou.


Správný postup

  • Musíte mít vhodné umyvadlo, aby se do něj vešlo tolik vody, že nohy budou ponořené i s kotníky.
  • Nesmíte použít příliš horkou vodu, aby se Vám nezvýšil tlak a zbytečně se nevysušovala pokožka. Vhodná je teplota zhruba kolem 40°C.
  • Délka koupele záleží na Vás, stačí klidně tak 10 – 15 minut, ale jinak nechte nohy ponořené až dokud Vám nevystydne voda.

Masáž

Nohy můžete namasírovat i jen tak přes ponožky – stiskem ukazováčku a palce promačkávejte celé chodidlo, nárt i prsty.

  • Vyrobte si masážní podložku – posbírejte několik kulatých oblázků, položte je doma na zem, na ně položte ručník (nejlépe froté) a budete mít podložku. Přešlapujte po ní, tím se nohy uvolní a zároveň si zrelaxujete celé tělo. Ve stoje je tlak dost silný, s citlivou položkou raději seďte.
  • Než půjdete spát, namažte nohy masážním olejem. Pár kapek nehte prohřát v dlani a pak namažte, lépe se bude vstřebávat. Ještě si k tomu můžete nahřát měkké bavlněné ponožky a namazané nohy do nich vsunout.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..