Jak podpořit růst vlasů?


Jak podpořit růst vlasů?
Jak podpořit růst vlasů?

Pokud Vám vlasy rostou pomaleji, zkuste jim trochu pomoci. Základem je, abyste se nestresovali, neboť stres vlasy zabíjí. Stahuje vlasovou cibulku, ta vyschne, vypadne a tím se pak může objevovat i plešatost.

  • Dopřejte si dostatek kvalitního spánku
  • Konzumujte kvalitní potraviny, zejména pak ovoce a zeleninu
  • Vyzkoušejte potravinové doplňky, jež obsahují zinek, křemík, selen a hořčík. Vždy volte ty čisté bez zbytečných příměsí, ale za to s vysokým obsahem dané látky. Vedle vlasů navíc pomohou posílit a vyživit nehty, a vylepší Vaši kůži.

Pečujte o konečky

Roztřepené konečky mohou být dalším důvodem, proč Vám vlasy nerostou. Musíte je pravidelně zastřihávat, jinak se budou rozdvojovat, čímž zeslábnou a nebudou růst. Takto postižený vlas pak většinou vypadne. Pravidelně je zastřihávejte zhruba půl centimetru nad roztřepením.


Šampon je důležitý

Snažte se vždy používat přírodní šampony, kde není obsažena zbytečná chemie, neboť v obchodech jsou i takové, které v sobě mají parabeny, silikony či sulfáty. Tyto látky vlasy poničí a nebudou je vyživovat, tím pádem nebudou ani růst.

Někdo dokonce tvrdí, že když si vlasy přistřihnete za úplňku, rostou pak rychleji. Pokud se stříhají při novoluní, budou zase hustší.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..